שער ובישול לזהבי במשחק הבכורה

הקשר המצויין שעבר לליגה העשירה בסין, כבש ובישל פחות מרבע שעה לאחר שעלה למגרש בדרך לניצחון קבוצתו במשחק התחתית. בסין מתלהבים

נרי וייס , כ"ו בסיון תשע"ו

זהבי. התאקלם מצויין בסין
זהבי. התאקלם מצויין בסין
צילום: ניר קידר. באדיבות האתר הרשמי מכבי תל אביב

השגריר הטוב ביותר של ישראל בסין? עוד לא עבר שבוע מאז שערן זהבי הגיע לסין, ושם כבר מתמוגגים מהקשר המצויין.

אחרי מעבר מתוקשר מסגנית האלופה וקבוצתו בשלוש וחצי השנים האחרונות, מכבי תל אביב, אל קבוצת גוואנגז'ו הסינית, נראה שערן זהבי הולך ליהנות לא פחות בסין משנהנה בישראל, לפחות בכל הקשור למספר הכיבושים שלו.

אחרי שצפה בקבוצתו הסינית החדשה מנצחת במשחק הגביע שלה ביומו השני במדינה, במהלך השבת עלה זהבי כמחליף בדקה ה-60 של משחק התחתית החשוב של קבוצתו מול שה-ג'יאג'וואנג וכבר לאחר רבע שעה כבש את שערו הראשון בליגה הסינית כשנגח מחמישה מטרים לתוך שערה של היריבה.

כניסתו של זהבי למשחק הגיעה כארבע דקות בלבד לאחר שהיריבה השוותה את התוצאה, ושערו קבע יתרון 2:1 במשחק החשוב עבור קבוצתו.

גם לשערים הבאים של קבוצתו היה אחראי זהבי כשבדקה ה-83 משך הוא שני שחקנים בתוך הרחבה, העביר כדור חכם לחברו באגף שמאל ומשם הדרך לרשת היריבה היה קצר ביותר. על סף שריקת הסיום, זהבי בישל את השער הרביעי של קבוצתו כשבדקה ה-89 שלח השחקן הישראלי המצויין מסירת רוחב לז'אנג יאקון שכבש את הרביעי לזכות גוואנגז'ו.

בסין כולה ובקבוצה בפרט התלהבו מזהבי, והעובדה כי זה עוד לא נכנס לכושר משחק מלא וכבר כובש ומבשל, מהווה בשורה טובה מאוד עבור גוואנגז'ו כשהיא עם 19 נקודות בלבד ונמצאת בתחתית טבלת הליגה הסינית. האם הקשר הישראלי יצליח לשבור את שיא הכיבושים שלו בעונה אחת?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il