חשד: הונה בעלי מגרשי רכב במיליונים

תושב ירושלים חשוד שביצע הונאות בהיקף של מיליוני שקלים ומכר במרמה מאות כלי רכב לבעלי מגרשי רכב בירושלים.

עדו בן פורת , כ"ז בסיון תשע"ו

מעצר
מעצר
צילום: ISTOCK

חוקרי מפלג ההונאה של משטרת ירושלים עצרו גבר בשנות ה-30 לחייו בחשד שביצע הונאה רחבת היקף של בעלי מגרשים למכירת כלי רכב.

במסגרת ההונאה ביצע על פי החשד האיש עסקאות רכישה סיטונאית של עשרות כלי רכב ומכירתם במקביל למספר בעלי מגרשי רכב בירושלים. היקף ההונאה הכולל עומד עד כה על כ- 3 מיליון ש"ח.

החקירה נפתחה בעקבות תלונות שהתקבלו במהלך החודשיים האחרונים במפלג ההונאה בירושלים מאזרחים שטענו כי רכשו רכב מבעלי מגרשי מכוניות בעיר ושילמו מחיר מלא תמורתו אך בפועל לא בוצעה העברת בעלות של הרכב על שמם.

במקביל התקבלו תלונות ממספר בעלי מגרשי רכב שטענו כי רכשו מהחשוד עשרות כלי רכב והוברר כי אותם כלי הרכב נמכרו במקביל לבעלי מגרשים נוספים.

מהחקירה עולה כי החשוד רכש עשרות כלי רכב מבעלי מגרש והעביר אותם למגרש שבבעלותו באזור המרכז. את כלי הרכב שרכש מכר במקביל למספר בעלי מגרשי רכב בירושלים. תמורת העסקאות הנ"ל קיבל מאות אלפי שקלים אותם הפקיד בחשבונותיו הפרטיים.

חלק מבעלי המגרשים אף מכרו את כלי הרכב לאנשים פרטיים, אשר שילמו את מלוא עלות הרכב, אולם הבעלות על הרכב לא הועברה על שמם. במשטרת ירושלים התקבלו כאמור עד כה 13 תלונות בנושא.

לאחר שנפתחה החקירה התברר כי החשוד נמלט לחו"ל, וביום חמישי האחרון, עם חזרתו ארצה, הוא נעצר בנתב"ג על ידי חוקרי המשטרה והובא לחקירה.

לחשוד מיוחסות שורת עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון וזיוף מסמך. מעצרו הוארך ומחר הוא יובא בפני בית משפט השלום בירושלים לדיון נוסף בעניינו. החקירה נמשכת.