משפחת מנגיסטו עיכבה ביקורי מחבלים

בני משפחת מנגיסטו עיכבה ביקורי מחבלים בכלא הדרים. "באנו להעביר מסר – אנחנו ממשיכים להילחם בכל הכוח למען שחרורו של אברה".

עדו בן פורת , י"ט בתמוז תשע"ו

הכניסה לכלא הדרים, הבוקר
הכניסה לכלא הדרים, הבוקר
צילום: מטה המאבק לשחרור אברה מנגיסטו
משפחתו של אברה מנגיסטו המוחזק בעזה ופעילי מטה המאבק למען שחרורו הפגינו הבוקר (ב') בכניסה לכלא הדרים בשרון במטרה להפעיל לחץ על אסירי החמאס ולעכב את ביקורי המשפחות שתוכננו הבוקר.

עם הגעת משפחות המחבלים לכלא, נפגשו המפגינים עם המשפחות ונציגי הצלב האדום אשר ליוו אותן וחילקו להם פליירים בהם נכתב סיפורו של אברה.

"למרות שאברה לוקה בנפשו, ולא היה חייל מעולם, חמאס ממשיך להחזיק בו ומסרב לשחרר אותו, או לתת מידע על מצבו. אתם נותנים יד להתעללות בחסר ישע", אמרו בני משפחת מגניסטו למשפחות המחבלים.

במהלך האירוע אמר אילן מנגיסטו, אחיו של אברה, "באנו היום כדי להעביר מסר – אנחנו ממשיכים להילחם בכל הכוח למען שחרורו של אחי אברה, הכלוא בשבי החמאס מבלי שיש לנו ולו חצי מידע על מצבו.

"אני קורא מכאן לשר הפנים \דרעי ושר האוצר כחלון, הממונים על מציאת מנופי הלחץ על חמאס וגם לשר לביטחון פנים ארדן שיזם הצעת חוק לשלילת ביקורי אסירים ביטחוניים המשתייכים לארגון טרור המחזיק בשבויים ישראלים, להפסיק לפחד ולעצור את ביקורי האסירים עד אשר נוכל גם אנחנו לבקר את אברה. גם לאברה יש אמא – וגם היא רוצה לחבק את הבן שלה".

יואל מרשק, המוביל את מטה המאבק, אמר באירוע "חזרנו לכלא הדרים כדי להגיד לאימהות המחבלים עד כאן. אם לנו אין מידע על אברה מנגיסטו – נעשה הכל כדי למנוע גם מהן לקבל את המידע על הבנים שלהן.

"אנחנו דורשים מהאימהות, מהחמאס ומהצלב האדום הדדיות. לא ייתכן שמחבלים ימשיכו ליהנות מביקורי משפחות בזמן שאברה כלוא מבלי שנוכל לתקשר איתו. אנחנו נמשיך להיאבק כדי לשנות את המציאות האבסורדית הזאת אותה יוצרת ממשלת ישראל", הבהיר מרשק.