כחלון: אנחנו מקפיאים והם רוצחים

יו"ר מפלגת כולנו: צריך להפסיק את הקפאת הבניה בירושלים. עתיד ההתיישבות ביו"ש יקבע במו"מ ולא באלימות.

חזקי ברוך , כ"ח בסיון תשע"ו

משה כחלון
משה כחלון
צילום: חזקי ברוך

יו"ר מפלגת כולנו, שר האוצר משה כחלון, פתח את ישיבת הסיעה בהתייחסות לרצח הילדה הלל יפה אריאל הי"ד בקרית ארבע ורצח הרב מיכי מרק מעתניאל.

"רצח ילדה בשנתה וירי על רכבים חולפים מטרתם אחת - לזרוע טרור ופחד ולגרום לאנשים לעזוב את בתיהם", פתח כחלון, "חשוב להבהיר לרוצחים - עתיד ההתיישבות ביהודה ושומרון יקבע במו"מ ולא באלימות".

לדבריו, "דווקא עכשיו חשוב להבהיר לצד השני באופן חד וברור- הטרור לא יעקור. ואסור לנו להסתפק רק במילים. אין לנו ברירה אחרת – אלא לבנות עכשיו ולבנות הרבה".

כחלון סיפר, "בסוף השבוע פניתי לראש הממשלה ותבעתי ממנו להפסיק את הקפאת הבנייה בירושלים. צריך להגיד את האמת - ירושלים סובלת בשנים האחרונות מ'הקפאה שקטה'. ההקפאה הזאת גורמת לבריחת זוגות צעירים מהעיר, לשינויים דמוגרפיים לא רצויים והיא מהווה חלק בלתי נפרד ממשבר הדיור".

"העיר ירושלים נפלה שבי בתיאוריה שהקפאת בניה תואמת את האינטרסים הישראלים - זו תיאוריה שגויה", קבע כחלון. "אנחנו מקפיאים והם מסיתים. אנחנו מקפיאים והם רוצחים. אני מברך על החלטת רה"מ לבנות במעלה אדומים, ואני מקווה שזה יקרה. ביקשתי מראש הממשלה להחזיר את סמכויות התכנון והבניה לוועדה המקומית והועדה המחוזית של ירושלים".

"משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ומנהל התכנון דוחפים בכל הכוח לפתרון בעיות הדיור ברחבי הארץ. נחמץ הלב לראות שרק בירושלים וועדות התכנון והבנייה מסורסות ולא יכולות לתפקד. אסור ששכונות כמו פסגת זאב, גילה והגבעה הצרפתית שנמצאות בלב בירת ישראל יפסיקו להתפתח", הוסיף כחלון. יש לשנות דיסקט ולהתחיל לבנות בירושלים לטובת כל אזרחיה – ויפה שעה אחת קודם".