"לא נאפשר לקרוע את העם היהודי"

בארגון רבני צהר תוקפים את החלטת בית הדין האזורי בפ"ת שלא להכיר בגיוריו של הרב לוקשטיין, "מוטב שבית הדין הגדול יסיר את החרפה".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ט בסיון תשע"ו

הרב סתיו והרב לוקשטיין
הרב סתיו והרב לוקשטיין
צילום: ללא קרדיט

בית הדין הרבני הגדול, בנשיאות הראשון לציון הרב יצחק יוסף, צפוי לדון מחר (רביעי) בערעור שהוגש על פסיקת בית הדין הרבני האזורי בפתח תקווה שלא להכיר בגיור שנעשה על ידי הרב יחזקאל לוקשטיין מניו יורק.

בארגון רבני צהר תוקפים את החלטת בית הדין האזורי בפ"ת שלא להכיר בגיוריו של הרב לוקשטיין.

"החלטת בית הדין גורמת לשלש בעיות, הראשונה איסור אונאת הגר. במקרה הזה מדובר בגר צדק לפי הפרמטרים המחמירים ביותר ולא ייתכן שרק בגלל הנוהל היבש יפסלו גר צדק בניגוד לחוקי ההלכה והתורה. הסיבה השנייה, החלטה זו תעצים את הניכור בין יהודי ארה"ב לישראל וחמור מכך, החלטה זו תעצים את תהליך ההתבוללות בארץ ובעולם".

"אם גר שומר תורה ומצוות אינו מוכר רק בגלל שהתגייר אצל רב דתי לאומי ומודרני למה בכלל כדאי להתגייר", תוהים בארגון ומוסיפים, "מוטב יעשה בית הדין הגדול ויסיר את החרפה הזאת מסדר יומנו"

הרב דוד סתיו יושב הארגון נפגש לפני ימים אחדים עם הרב לוקשטיין וחיזק את ידיו לפני הדיון המכריע. הרב סתיו מזהיר כי פסילת הגיורים תביא לקרע עם עולם התורה בארצות הברית, "לא נאפשר לקבוצה קטנה שמחזיקה במפתחות לקרוע את העם היהודי לחתיכות"