להעביר את המסר - אנחנו כאן לנצח

חבר הכנסת יהודה גליק נאם במליאת הכנסת במסגרת הצעה דחופה לסדר שיזם בנוגע להתגברות פיגועי הטרור. צפו.

חזקי ברוך , ל' בסיון תשע"ו

מחויב לפעול למען ההתיישבות. יהודה גליק בהשבעתו בכנסת אתמול (ד')
מחויב לפעול למען ההתיישבות. יהודה גליק בהשבעתו בכנסת אתמול (ד')
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת יהודה גליק נאם היום (רביעי) במליאת הכנסת במסגר הצעה דחופה לסדר שיזם בנוגע לעלייה במספר פיגועי הטרור.

"בשבוע האחרון השתתפתי בשתי לוויות – הלל אריאל, בת של חברים טובים מאוד שלי, שמחבל חדר לחדר המיטות שלה כשהיא הייתה לבד בבית, ילדה בת 13, דקר אותה כ-10 פעמים רק בחזה כדי לוודא ולהראות את כל הרוע המפלצתי שלו, כדי לרצוח בדם קר ילדה חסרת אונים", פתח ח"כ גליק את נאומו.

"לאחר מכן", הוסיף, "יום למחרת, נרצח חברי חבר הטוב כבר למעלה מ-20 שנה, מיכי מרק. היישוב עתניאל שבו אני גר סבל קורבנות רבים - שבעה הרוגים מבני היישוב ועוד ארבעה תלמידי ישיבה. אנחנו כאובים מאוד, איננו מסכנים. המכה היא מכה קשה מאוד, היא כואבת מאוד. עשרה יתומים - משפחה לתפארת".

גליק אמר כי "היישוב עתניאל כואב, שבור, אבל אנחנו לא מסכנים. עתניאל וההתיישבות ביו"ש חזקים, ויעמדו גם מול הטרור הרצחני והאכזרי הזה. אבל הטרור הזה מונע מתקווה שהוא יוכל לסלק אותנו הן מהר הבית והן מכלל הארץ, ויוכלו להקים על חורבות היישובים מדינה פלסטינית. לכן, חובתנו להחיל את הריבונות על כל יהודה ושומרון, להוסיף בנייה, חיים, פריחה, להמשיך לנסוע בכבישים, לאכלס את הבתים בחברון שמחכים לאכלוס, לבנות עוד שכונות – כדי להעביר את המסר אנחנו כאן לנצח".

"חייבים להילחם בטרור ללא פשרות, והטרור הזה כולל גם את המשלחים שלהם, גם את המסיתים. כמובן, לעשות את זה במיידי - לא לחכות. להרוס את הבתים - לא לחכות. לגרש את המשפחות - לא לחכות. אבל ביד השנייה לחזק את מי שרוצה לחיות אתנו בשלום תחת ריבונות ישראלית", הוסיף ח"כ גליק.