תקדים: תביעת נזיקין נגד מיידי אבנים

הפרקליטות תובעת משני צעירים ערבים שיידו אבנים ושברו חלון לרכבת הקלה בירושלים להשיב לה את הסכום בו נאלצה לפצות את הרכבת על הנזק.

שלמה פיוטרקובסקי , ד' בתמוז תשע"ו

תחנת רכבת קלה הרכבת הקלה ירושלים
תחנת רכבת קלה הרכבת הקלה ירושלים
צילום: מאיר סלע

פרקליטות מחוז ירושלים והיחידה לאכיפה אזרחית בפרקליטות המדינה הגיש' לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעה נגד שני צעירים (בני 17) אשר יידו אבנים לעבר הרכבת הקלה ושוברו חלון של הרכבת.

התביעה שהוגשה נגד השניים, על סך של 6,912 שקלים, הוגשה בגין התשלום שנאלצה לשאת מדינת ישראל מכח חוק מס רכוש וקרן פיצויים.

בתביעה נטען, "הנתבעים במעשיהם המפורטים לעיל, פעלו בכוונת מכוון לפגוע ברכבת הקלה הפועלת בירושלים ומחברת את צפון העיר למרכזה ולדרומה. בדרך זו ביקשו הנתבעים לפגוע בביטחון הציבור ובשלומו ולהרתיעו מפני שימוש ברכבת הקלה כאמצעי תחבורה. בגין מעשים אלו נאלצה המדינה לשאת בתשלום בגין הנזק הישיר בסך של 6,912 ₪. על כן על הנתבעים להשיב את הסכום לתובעת".

בפרקליטות מציינים כי התביעה הוגשה כחלק מהמגמה להגביר את האכיפה ושלטון החוק כנגד המתפרעים, על מנת לשים קץ ליידויי אבנים ובקבוקי תבערה ולניסיונות המתמשכים להרתיע את ציבור המשתמשים ברכבת הקלה ולשבש את פעילותה.

"המדינה תמשיך ותפעל להגשת תביעות כגון זו בכל מקרה שיימצא מתאים על מנת להגביר את ההרתעה מפני הישנותן של הפרות חוק מסוג זה הפוגעות בשלטון החוק וכדי להשיב לקופת הציבור את סכומי הכסף האדירים שנאלצת המדינה להוציא בשל פעולות על רקע לאומני", אומרים בפרקליטות.