הוארך איסור מפגש העצורים עם עו"ד

איסור המפגש של העצורים ממגדל העמק עם עו"ד הוארך ב-48 שעות. ארגון חוננו הגיש ערר נוסף.

שלמה פיוטרקובסקי , ו' בתמוז תשע"ו

מעצר ללא מפגש. אילוסטרציה
מעצר ללא מפגש. אילוסטרציה
istock

חוקרי השב"כ האריכו הבוקר (שלישי) ב-48 שעות נוספות את איסור המפגש עם עו"ד לשניים מהנערים שנעצרו במגדל העמק ביום ראשון בבוקר.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו הגיש ערר על ההחלטה לבית המשפט המחוזי ובו הדגיש כי מדובר בפגיעה חמורה ביותר בזכויותיהם הבסיסיות של הנערים. גם על נער שלישי שנעצר נאסר עד עתה להיפגש עם עורך דין.

אתמול קיבל בית משפט השלום בנצרת באופן חלקי בלבד את בקשת המשטרה להאריך את מעצרם של הנערים בשמונה ימים. השופטת אילנית אימבר האריכה את מעצרם עד ליום חמישי.

עו"ד ליאור בר זוהר המייצג את הקטינים מטעם הארגון אמר בתגובה, "לטעמינו הדבר מוכיח שמדובר בחשדות חסרי בסיס ואנו סמוכים ובטוחים שבימים הקרובים הצדק יצא לאור והם ישוחררו".

יש לציין כי על פרטי החקירה עצמם ופרטי החשודים מוטל צו איסור פרסום ובמשטרה אמרו כי מדובר באירוע המוגדר כ"פשיעה לאומנית".

"שוב קטינים נלקחים למתקן שב"כ ונאסר עליהם לפגוש עו"ד בצעד קיצוני שפוגע בזכות הבסיסית שלהם לייצוג משפטי", אומרים בארגון. "הדמוקרטיה בישראל מתה ואין פוצה פה ומצפצף. כבר ראינו כיצד רכז הנוער של כוכב השחר ישב במעצר בשב"כ מעל 10 ימים כאחרון המחבלים כאשר התברר שאין לו שום קשר לביצוע עבירות על החוק. מדובר במצב שצריך להדיר שינה מעיני כל מי שזכויותיו חשובות לו, אך לצערנו נראה שהציבור עדיין לא מפנים את חומרת העניין".