תינוקת נשכחה ברכב ונפטרה

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי סבתה של התינוקת הסיעה את אמה לעבודתה ובמקום להמשיך משם למעון של התינוקת היא נסעה למקום עבודתה.

עוזי ברוך , ו' בתמוז תשע"ו

זירת האירוע
זירת האירוע
צילום: מגן דוד אדום

טרגדיה בערד. תינוקת כבת חצי שנה נפטרה לאחר שנשכחה היום (שלישי) במכונית באזור התעשייה בערד.

מחקירת האירוע עולה כי התינוקת נשכחה ברכב של סבתה, לאחר שזו הורידה את אמה של הפעוטה, תושבת הישוב סוסיא שבדרום הר חברון, במקום עבודתה ושכחה אותה במשך שעות ברכבה כשהלכה לעבודתה.

הפעוטה התגלתה לאחר שהסבתא הגיעה לאסוף את האם ממקום עבודתה, וכשזו פתחה את דלת הרכב היא מצאה בפנים את התינוקת ללא רוח חיים.

חובש בכיר במד"א ישראל כץ ופרמדיק מד"א בוריס מנטו סיפרו, "כשהגענו למקום ראינו תינוקת כבת שמונה חודשים מחוסרת הכרה, ללא נשימה וללא דופק. לאחר שחולצה מרכב נעול, ששהתה בו זמן ממושך, הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו בה פעולות החייאה ממושכות. היא היתה חמה מאוד למגע וסבלה ממכת חום קשה".

המקרה האחרון של שכחת ילדים - אירע לפני כשלושה שבועות. פעוט בן שנה ושמונה חודשים ופעוט כבן שלוש נשכחו ברכב מספר שעות באחד מיישובי המועצה האזורית אל קסום שבנגב. חובשים ופאראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בשניים פעולות החייאה שבסופן קבעו את מותם.

לפני כחודש וחצי מת תינוק בן שנה וחצי שנשכח ברכב נעול באשדוד. מחקירה האירוע עלה כי אביו שכח להוריד אותו בגן והשאיר אותו ברכב למשך שלוש שעות. כשחזר האב לרכב הוא מצא את בנו ללא רוח חיים.