מנסים לנתק את הזהות היהודית מצה"ל

ח"כ שולי מועלם: הקמפיין האגרסיבי נגד הרב קרים נובע מבורות מפחידה. ח"כ בצלאל סמוטריץ': מצופה מצה"ל שלא להפקיר את הרבנות הצבאית.

אורלי הררי , ז' בתמוז תשע"ו

ח"כ מועלם-רפאלי
ח"כ מועלם-רפאלי
צילום: אלירן אהרון

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם-רפאלי משיבה למתקפה משמאל נגד אל''מ הרב אייל קרים על רקע מינויו לרב הראשי לצה''ל.

"הקמפיין האגרסיבי והפוליטי נגד הרב אייל קרים נובע מבורות מפחידה וחרדה עמוקה מאותה 'הדתה' שמשתלטת לטענתם של המפחידים - על צה"ל מפקדיו וחייליו", אמרה מועלם.

לדבריה, ''מחוללי הקמפיין'' מתעקשים ומנסים לנתק את הזהות היהודית מצבא הגנה לישראל, כאשר כל מינוי של חובש כיפה לתפקיד צבאי בכיר נתפס בעיניהם כמי ''שלקח להם את המדינה''.

ח"כ מועלם הדגישה כי הרב אייל קרים מתמנה לתפקיד הרבצ"ר בשל היותו תלמיד חכם ומומחה בנושאים של צבא והלכה, ''בגלל היותו מפקד אמיץ המוערך על ידי מפקדיו וחייליו ובעיקר בגלל היכולת שלו להוביל את הרבנות והרבנים בצה"ל בתקופה מורכבת כל כך מתוך כבוד לכל אדם וענווה גדולה.

''אני שמחה שבצה"ל מבינים ויודעים שהרב אייל קרים הוא האדם המתאים לתפקיד יותר מכל אדם אחר", הוסיפה יו"ר סיעת הבית היהודי.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) שיגר מכתב לרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט ובו מחה על המתקפה נגד הרב קרים. ''מדובר בהתקפה מגמתית, מתוך כוונה ברורה לסכל את המינוי או לכל הפחות להצר משמעותית את צעדיו של הרבצ"ר הבא.

''ההתקפה הפרועה, תוך שימוש במניפולציות, קטעי דברים, הוצאת דברים מהקשרם או שקרים בוטים, מהוה הוצאת דיבה מן החמורות ביותר, ניסיון מר להכפיש בכל דרך אדם, לוחם ורב ישר דרך, ומהוה התערבות חמורה שאין כדוגמתה בהחלטות הצבא והעומד בראשו", הדגיש סמוטריץ'.

הוא קרא לרמטכ''ל לצאת להגנתו של הרב אייל קרים - ''אלוף משנה מוערך, בעל עבר עשיר בעשייה למען צה"ל. ההתקפות הפרועות ומשולחות הרסן נגד החלטות הרמטכ"ל, ללא בדיקה מעמיקה, מתוך מגמה ברורה שבינה לבין האמת אין דבר, מחלישות ופוגעות בראש ובראשונה בחוסנו של צה"ל ובעומד בראשו''.

לדברי ח"כ סמוטריץ', הרבנות הצבאית מהווה חיל חשוב בתוך שורות הצבא. ''מצופה מראשי הצבא שלא להפקיר את הרבנות הצבאית והעומד בראשה.

''תמיכה בלתי מסוייגת של הרמטכ"ל ברב קרים תבהיר לכל רודפי המדון, מלבי השנאה ובאי כוחם, כי ההחלטה למנות ולגבות את הרב קרים לא נתונה לדיון, וכי הרמטכ"ל סומך עליו ועל החלטותיו, פסיקותיו ויכולותיו'', כתב סמוטריץ' לאיזנקוט.