שיוויון למכבי ת"א מול קאיירט

הצהובים סיימו בתיקו 1-1 מול הקבוצה מקזחסטן במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית. בניון הבקיע סמוך לסיום את שער השיוויון

ניצן קידר , ט' בתמוז תשע"ו

בניון חוגג את השער, הערב
בניון חוגג את השער, הערב
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מכבי תל אביב סיימה הערב (חמישי) בתיקו 1-1 את משחקה במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית נגד קאיירט אלמטי מקזחסטן. יוסי בניון הבקיע את שער השיוויון.

המארחים הקזחים פתחו את המשחק היטב וכבר הדקה השמינית איימו על השער. גוהו, אחד הזרים של הקבוצה יצא לאחד על אחד מול השוער של הצהובים ראיקוביץ' ואף הכניע אותו - אלא שהשופט שרק לנבדל.

ההזדמנויות הבאות היו של הקבוצה מתל אביב. נוסא איגיבור היה מעורב בשני מהלכים טובים - אבל הכדורים נתקלו בשוער פולוטניקוב.

בדקה ה-29 הבהירו הקזחים שהם לא פראיירים. אנדריי ארשבין מצא את עצמו מול השוער ראיקוביץ' וירה כדור מדוייק לרשת, 0-1 למארחים.

עד למחצית הצהובים הפעילו לחץ כבד על השער הקזחי - אבל ירדו בפיגור.

גם במחצית השנייה התקשו הצהובים להבקיע שער. המאמן, שוטא ארבלדזה החליט לערוך חילופים והכניס את יוסי בניון, ברק יצחקי ואייל גולסה.

הכנסתו של בניון התבררה כמהלך של המשחק. דקה לסיום מסר לו דור מיכה כדור מצויין - שנבעט היישר לשער - וקבע את תוצאת המשחק.

היה נראה כמו הפסד ראשון לצהובים בעונת 2016/17, אך רגע לפני שריקת הסיום הגיע מהלך נהדר שהתחיל עם דור מיכה, והסתיים בשער נהדר של שחקן הרכש החדש, יוסי בניון. הצהובים מסיימים בשיוויון אחת עם הקזחים, שבוע לפני המשחק שייערך בארץ.

בניון אמר לאחר המשחק לאתר הרשמי של מכבי ת"א, "כל שער הוא חשוב, תמיד כיף להבקיע אבל התוצאה חשובה. היה משחק לא קל נגד קבוצה טובה. זה יכל גם להגמר בתוצאה אחרת, אבל לשמחתי הבקעתי את השער בדקה האחרונה וזו מקדמה טובה להמשך. ראינו שהם הגיעו להרבה מצבים ואם נזלזל, אנחנו נשלם על זה ביוקר. עם הקהל שלנו, בבית ועם התחושה הטובה שאנחנו יוצאים מהמשחק, אנחנו צריכים לעלות לשלב הבא".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il