לפיד מוטרד: ישראל הולכת אחורה

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תקף את שרי הממשלה ובתוכם שר החינוך על ההחלטה לבטל את חובת לימודי הליב"ה במערכת החינוך החרדית.

חזקי ברוך , י"ב בתמוז תשע"ו

פוליטיקה מושחתת. לפיד
פוליטיקה מושחתת. לפיד
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, תקף בצהריים (שני) בפתח ישיבת סיעתו את ההחלטה לבטל את חובת לימודי הליב"ה לתלמידי מוסדות הפטור בחינוך החרדי.

"ישראל הולכת אחורה", פתח לפיד. "לוקחים מדור שלם את האפשרות לפרנס את עצמו. לא תהיה להם פרנסה. בלי מתמטיקה ואנגלית אין פרנסה".

"אם הם לא יפרנסו את עצמם, מי יפרנס אותם? על מי זה יפול? כל אדם חמישי בישראל לא יעבוד? שר החינוך עושה מסיבות עתונאים - מדבר על חמש יחידות מתמטיקה, חמש יחידות אנגלית - ואז גוזל מילדי ישראל את היכולת ללמוד מתמטיקה וללמוד אנגלית", תקף לפיד את שר החינוך.

"מישהו שאל את הציבור החרדי אם זה מה שהוא רוצה? כי אפילו הם לא מבינים. אפילו אנשים שנלחמו והפגינו נגדנו, נגד חובת הגיוס, לא מבינים את הצעד הזה - למה גוזלים מהם את האפשרות להתפרנס?", תהה לפיד.

לדבריו, "הממשלה הזו איבדה עניין במדינה. היא איבדה עניין בעתיד של הילדים שלנו. הכל פוליטיקה. זה לא שהם שקלו ובדקו והחליטו שזה הצעד הנכון. פשוט לא אכפת להם. אם "יש עתיד" עשתה את זה, הם יבטלו את זה".

"המאבק הזה הוא לא בין חרדים לחילונים. יש לא מעט חרדים שתומכים בלימודי מתמטיקה ואנגלית. זה מאבק בין פוליטיקה מושחתת לבין אנשים שאכפת להם. לנו אכפת. תחליטו אתם איפה אתם עומדים במאבק הזה", חתם לפיד.