"לפרגוואי וישראל קשרים עמוקים"

נשיא המדינה ורעייתו אירחו הערב את נשיא פרגוואי לארוחת ערב רשמית במסגרת ביקורו הממלכתי בישראל.

חזקי ברוך , י"ב בתמוז תשע"ו

ריבלין ונשיא פרגוואי, הערב
ריבלין ונשיא פרגוואי, הערב
צילום: לע"מ

נשיא המדינה, ראובן ריבלין ורעייתו הגברת נחמה ריבלין, אירחו הערב (שני) את נשיא פרגוואי לארוחת ערב רשמית במסגרת ביקורו הממלכתי בישראל.

בפתח הארוחה נשאו שני הנשיאים דברי ברכה. בארוחה נכחו גם האחים חוליו ודריו מסר, בנים למשפחה יהודית מברזיל, אשר אימצה באופן לא רשמי את נשיא פרגוואי בצעירותו.

נשיא המדינה בירך את נשיא פרווגאי - והדגיש את עוצמת הקשר בין העמים . "פרגוואי אמנם רחוקה אלפי קילומטרים מישראל, אולם ידידותה לישראל ולעם היהודי היא ידידות אמת מתמשכת. כך קלטה פרגוואי בין חמישה עשר אלף לעשרים אלף מהגרים יהודיים שנמלטו מאימת השלטון הנאצי. כשם שבימים ההם עמדתם לצד העם היהודי, כך אתם עומדים היום לצידה של ישראל".

"אנו מודים לכם מקרב לב על תמיכה דיפלומטית חשובה זו, ומקווים כי היא תתמיד גם בעתיד. אל לנו רק לברך על העבר, עלינו גם לשקוד על העתיד, על העמקת הידידות בין ישראל לבין פרגוואי, על הרחבת שיתוף הפעולה, על הגדלת היקפי הסחר וההשקעה ההדדית. ביקורך כאן, במקום שממנו יצאה לעולם הבשורה והתקווה, הוא צעד חשוב מאין כמותו בדרך לעתיד הזה."

נשיא פרגוואי הודה לנשיא המדינה על האירוח וקבלת הפנים ואמר, "היום אני מגשים חלום - אני בישראל. אדוני הנשיא אהבתי העמוקה לישראל ואנשיה קשורה גם למשפחה היהודית שתמכה בי ברגעים קשים".

נשיא פרגוואי הוסיף, "אנו נרחיב את שיתופי הפעולה עם ישראל, אחת הארצות המתקדמות ביותר בידע ובטכנולוגיה. לפרגוואי וישראל קשרים היסטוריים עמוקים. אנו חולקים ערכים משותפים של חירות, דו שיח והגנה על זכויות אדם, ומגנים כל סוג של פונדמנטליזם. יחד, נמשיך באותה הדרך".