אשריך שנתפסת על דברי תורה

ראש הישיבה הגבוהה בבית אל הרב זלמן מלמד מחזק את הרב יגאל לוינשטיין על נאומו האחרון שעורר סערה.

ערוץ 7 , י"ג בתמוז תשע"ו

הרב זלמן ברוך מלמד
הרב זלמן ברוך מלמד
צילום: אריה מינקוב

תחת הכותרת "אשריך שנתפסת על דברי תורה" מחזק ראש הישיבה הגבוהה בישוב בית אל, הרב זלמן מלמד, את ראש המכינה הקדם צבאית בעלי הרב יגאל לוינשטיין.

הרב מלמד כותב לרב לוינשטיין "התורה כולה חסד מתחילתה ועד סופה. התורה נתנה מבורא עולם שברא את בריותיו כדי להיטיב עמהם וכל המצוות כולן הן עצות טובות איך להיטיב עם הבריות.

זאת התורה לא תהא מוחלפת. ומי שעוקר אות אחת מהתורה נעקר מכל התורה. ורבני ישראל הם אנשי החסד האמיתיים האוהבים כל אחד מישראל. ושוב חזק ואמץ הרב יגאל לוינשטיין", דברי הרב מלמד.

משרד הביטחון פרסם אתמול הודעה שבה נאמר כי הוא "רואה בחומרה רבה את דבריו של ראש מכינת עלי, הרב יגאל לוינשטיין, ומגנה אותם בתוקף".

נמסר כי מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במילואים אודי אדם, הנחה את האגף הביטחוני-חברתי, האחראי על המכינות הקדם צבאיות "לדרוש מהמכינה הבהרות על הדברים".

היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט הביע בוועדת החוקה הסתייגות מדברי הרב, "אני דוחה את הדברים האלה ועליי הם לא מקובלים", אמר מנדלבליט,"עם זאת, צריך להיות זהירים באופן כללי בכל הנושא של חופש הביטוי. לא בכדי צריך חתימה אישית שלי על כל כתב אישום. אני מאוד מקפיד על חופש הביטוי גם כשנאמרים דברים לא נעימים לא יפים ולא מוסריים. עד שזה מגיע למקומות שאי אפשר להשלים איתם, כמו הסתה לאלימות או טרור שגם בזה היה שינוי מסוים של מדיניות ויש יותר כתבי אישום, גם לאוכלוסייה היהודית וגם לערבית".