הרב זיני: אסור לבנט למכור את התורה

ראש ישיבת ההסדר בחיפה מבקר את יו"ר הבית היהודי על דבריו נגד הרב לוינשטיין, "אם הוא רוצה להיות שליח שלנו, שידבר אחרת אל רבנים".

בני טוקר , י"ג בתמוז תשע"ו

הרב ד"ר אליהו זיני
הרב ד"ר אליהו זיני
צילום: יוני קמפינסקי

הרב ד"ר אליהו זיני ראש ישיבת ההסדר בחיפה מבקר בחריפות בראיון בערוץ 7, את דבריו של שר החינוך נפתלי בנט נגד הרב יגאל לוינשטיין.

"הרב לוינשטיין דיבר במהלך כנס של רבנים והעלה סוגיות קשות מנקודת ראות של כל תלמיד חכם ואיש תורה. האם לרבנים אין כבר אפשרות במדינת ישראל להעלות נושאים חשובים בכנס רבני, זה כמו משטרת מחשבות".

בנט חטא בדבריו, אומר הרב זיני, "סותמים כאן את הפה לרבנים שמבטאים את התוכן של דבר ה' ובפרט כשההתנפלות האכזרית מגיעה משר החינוך שמתיימר להיות מנהיג הציונות הדתית. ואני היום כופר בכך הוא מנהיג הבית היהודי אבל לא מנהיג הציונות הדתית שנוסדה על ברכי הרבנים וחכמי ישראל.

אני מבין שהוא שר חינוך של כולם אז הוא יכול להסתייג מהתבטאות כזאת או אחרת, אבל הוא לא יכול לשמש כשופר של כל השיירה שנובחת. הוא ציטט את רבי נחמן שצריך למצוא נקודה טובה, אז מדוע הוא מוצא נקודה טובה אצל העבריין ולא אצל התלמיד חכם. אין לו סמכות לדבר על עניני תורה".

הרב זיני מצביע על הצביעות בהתייחסות של המדינה לאמירות של רבנים, "הרצל אמר בספרו מדינת היהודים שצריכים לסגור את הרבנים בבתי הכנסת שלהם ואת הצבא במחנות הצבא. משום מה מדינת ישראל נאמנת לדרכו של הרצל רק בסגירת הרבנים, אבל את אנשי הצבא אנחנו רואים כל הזמן מסביב לשולחן הממשלה. כבר בצבא הם מכינים את עצמם לפוליטיקה".

הוא מוסיף ומותח ביקורת על הניסיון להמעיט מחטאם של אנשי הקהילה הגאה, "להשוות בין חילול שבת לגילוי עריות. הרי בתורה כתוב במפורש שעל גילוי עריות הקב"ה הביא מבול, הקב"ה הזהיר אותנו שלא נעשה כמעשה ארץ כנען ושעל זה הארץ תקיא אותנו. השר בנט הוא לא סמכות תורנית הוא לא יכול למכור את התורה כדי לעלות לשלטון".