עובדי "בית אקשטיין" התאגדו בהסתדרות

ועד הפעולה: העובדים אוהבים את עבודתם ורואים בה שליחות, אך כדי שיתאפשר להם לעסוק בשליחות לאורך זמן הם ראויים לתנאים טובים יותר.

אורלי הררי , י"ג בתמוז תשע"ו

אבי ניסנקורן
אבי ניסנקורן
צילום: אורן כהן, דוברות ההסתדרות

יומיים לאחר שהחל השלב הגלוי של התאגדות עובדי בית אקשטיין, המהלך הושלם כאשר למעלה משליש מהעובדים, כנדרש בחוק, חתמו על טפסי ההצטרפות להסתדרות.

ארגון בית אקשטיין מספק שירותים לאנשים עם צרכים מיוחדים מכיל הגילאים, בתחומי הדיור, חינוך, תעסוקה והשמה. הארגון הוקם בשנת 1987 והוא פועל בכל רחבי הארץ. לאחרונה נרכש הארגון על ידי קבוצת דנאל, וחלק מהסגל הניהולי הבכיר הוחלף.

בבית אקשטיין מועסקים כ-1,500 עובדים בתפקידים מגוונים כגון מטפלים, מדריכים, עו"ס, תרפיסטים ועוזרי הוראה. העובדים ביקשו להתארגן בהסתדרות בעיקר על רקע רצונם להסדיר ולשפר את תנאי עבודתם המינימליים לרוב, ולהבטיח את ביטחונם התעסוקתי.

זאת בייחוד לאור אי הוודאות הנובעת מהחלפת הבעלות בחברה, ורמת התחלופה הגבוהה של המדריכים והמטפלים שנובעת מתגמול נמוך ביחס לעבודה הקשה ומשפיעה בסופו של דבר על איכות השירות ועל המטופלים והחניכים.

במכתב שנשלח למנכ"ל בית אקשטיין יגאל נחתומי, הוזמנה הנהלת החברה לתאם בהקדם פגישה עם נציגות העובדים ולהיכנס להליך הידברות ומו"מ לשם הסדרת תנאי העסקת העובדים בהסכם קיבוצי.

מוועד הפעולה של עובדי בית אקשטיין נמסר: "אנחנו שמחים ונרגשים מההיענות העצומה של העובדות והעובדים למהלך ההתאגדות. עובדה זו מעידה על כך שעובדי בית אקשטיין אוהבים את מקום העבודה ורואים בעבודתם שליחות, אך על מנת שיתאפשר להם לעסוק בשליחות זו לאורך זמן הם ראויים לתגמול ותנאים טובים יותר. אנו תקווה כי יחד עם הנהלת בית אקשטיין נגיע להסכם קיבוצי מצוין עבור העובדים, המטופלים והחברה כאחד".