מי אביבים: מכתבי שימוע נשלחו לחשודים

החשודים בפרשה המכונה "מי אביבים" יעמדו לדין בכפוף להליכי שימוע.

עדו בן פורת , י"ד בתמוז תשע"ו

תל אביב
תל אביב
פלאש 90

פרקליטות מחוז ת"א הודיעה היום (רביעי) לחשודים בפרשה המכונה "מי אביבים", כי היא שוקלת להגיש כנגדם כתבי אישום בכפוף להליכי שימוע.

החשודים הם עובדים בהווה ובעבר של עיריית תל אביב וקבלנים שנתנו שירותים לתאגיד המים העירוני ''מי אביבים'', וביניהם מיכאל קרמר, מנהל מחלקה בתאגיד, ואלכס חייט, בוריס קליימן, אלכס פלדמן ואברהם ברקו, אזוראים בתאגיד, וכן קבלנים שנתנו שירותים לתאגיד וחברות הקשורות אליהם.

לחשודים מיוחסות, כל אחד על פי חלקו, חשדות לעבירות קבלת דבר במרמה, שוחד, גניבה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, הלבנת הון ועבירות על פקודת מס הכנסה וזאת בסך של עשרות מיליוני שקלים.

לפי כתב החשדות, בשנים 2010-2013 עובדים בתאגיד "מי אביבים" חברו לחברות קבלניות, שזכו במכרזי התאגיד, וקיבלו שוחד בתמורה לאישור מהיר של דרישות תשלום מנופחות וכוזבות בהיקפים גדולים.

בתוך כך עובדי ''מי אביבים'' העלימו עין מחריגות של הקבלנים מתנאי המכרז. במשך השנים החברות הקבלניות זכו במכרזים במרמה והנפיקו לתאגיד, על בסיס הדיווחים הכוזבים, חשבוניות כוזבות שאושרו לתשלום על ידי עובדי התאגיד המשוחדים.

לחשודים ניתנה אפשרות בהתאם לחוק, לקיים הליך שימוע בפני פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) ליאת בן ארי-שווקי, בטרם תתקבל החלטה אם להגיש כתב אישום נגדם.