ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה ב"טמפו"

הרקע לסכסוך: מבוי סתום במו"מ על הסכם קיבוצי חדש וחששות מפני השלכות שינוי ארגוני המתוכנן במפעל.

ערוץ 7 , י"ד בתמוז תשע"ו

אבי ניסנקורן
אבי ניסנקורן
צילום: אורן כהן, דוברות ההסתדרות

סכסוך עבודה הוכרז בחברת המשקאות טמפו, כך הודיעה ההסתדרות למנכ"ל ויו"ר טמפו, ז'ק בר.

הסכסוך שיחול על כ-215 עובדי הייצור במפעל, הוכרז בעקבות מבוי סתום במו"מ על הסדרת תנאי שכרם של העובדים במסגרת הסכם קיבוצי חדש, לאחר שתוקף ההסכם הקודם פג בסוף 2015.

טמפו היא אחת מחברות המשקאות הגדולות והוותיקות בישראל ומפעלה המרכזי נמצא בנתניה. היא מייצרת ומשווקת משקאות אלכוהוליים מוכרים כגון גולדסטאר, מכבי והיינקן, יינות ברקן, וודקה אבסולוט, שיבאס וג'יימסון וכן משקאות קלים כמו סיידר הגליל וג'אמפ; סן פלגרינו, פפסי, סבן אפ ומירינדה ואת משקה האנרגיה XL.

במקביל לסחבת שנוקטת ההנהלה בהידברות עם נציגות העובדים, עילה נוספת לסכסוך נובעת מהחשש משינויים ארגוניים שבכוונת החברה לבצע, תוך פגיעה במעמדם ובביטחונם התעסוקתי של העובדים.

יו"ר ההסתדרות במרחב נתניה, משה סמיה, האשים כי "גרירת הרגליים שמפגינה טמפו וסירובה לקדם את המו"מ לשיפור תנאי השכר של עובדיה הנאמנים לא הותירה בידינו ברירה אחרת. אני קורא להנהלה להתעשת ולפעול כדי למנוע את העמקת המשבר ולחזור למערכת יחסים הגונה והוגנת כפי שהייתה בעבר".

יו"ר הוועד, ישראל ששונוב, אמר "צר לי שההנהלה נוקטת בסחבת במהלך המו"מ. איננו מבקשים להרע את המצב ולפגוע בשגשוגו של המפעל, אלא רק שהעובדים יקבלו את התגמול המגיע להם. כולי תקווה שנוכל לשוב לדרך ההידברות והשותפות – לטובת כל הצדדים".