מכבי חיפה הושפלה והודחה מאירופה

אחרי שסיימו בתיקו 1:1 את משחקם הראשון במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית, הודחו הירוקים מהכרמל בתום דו קרב פנדלים

נרי וייס , ט"ו בתמוז תשע"ו

שחקני חיפה הערב. השפלה
שחקני חיפה הערב. השפלה
צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

כזה ביזיון טרם נראה, ואולי אין זה מפתיע במיוחד? מכבי חיפה הובכה והושפלה הערב (חמישי) כשהודחה על ידי נומה קאליו האסטונית החלשה בתום דו קרב פנדלים.

את משחקם הראשון, זה שהתקיים בארץ, סיימו הירוקים בתוצאת תיקו, דבר אשר כבר אז עורר את חמת זעמם של האוהדים החיפאים, שיקוו כי אין זה מעיד על העתיד הקרב של הקבוצה שכבר במשחקי האימון נראה היה שלא הצליחה להתחבר וחלשה להחריד.

כעת, האוהדים הירוקים מבינים שחששם התאמת כשקבוצתם הושפלה והודחה על ידי הקבוצה האסטונית הקטנה והחלשה.

החיפאים עלו ליתרון מוקדם משער של רוקאיבציה בבעיטת עונשין מ-11 מטרים, בדקה ה-34, אבל נראה היה שהיכולת של השחקנים בירוק לא תספיק לניצחון קליל, וכך אכן קרה כשאלה הציגו יכולת חלשה במיוחד, כזו שהחזיקה מעמד עד לדקה ה90 אז נגיחה של טרמו נמלו הלכה פנימה וכפתה שיוויון 1:1, אותה התוצאה מהמפגש הקודם בין השתיים.

שתי הקבוצות הלכו להארכה, וכשגם בה לא נקבעה זהות המנצחת, הלכו אלה לדו קרב פנדלים בהם הפסידה חיפה בתוצאה 3:5, בתום אחד המפגשים המביכים של הירוקים באירופה.

למעשה, זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שקבוצה ישראלית מודחת מול קבוצה אסטונית כשעד כה נערכו תשעה מפגשים של נציגות משתי המדינות, ורק בשניים מהם הישראלית לא ניצחה, הערב ובמשחק הראשון בין השתיים.

חיפה לקראת עוד עונה רעה במיוחד?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il