קרב אחרון? הסייפת הישראלית רוצה לריו

דלילה חתואל השיגה את הקריטריון של הוועד האולימפי הבינלאומי בסייף ובכל זאת לא תשחק בריו. הסיבה: קריטריון ישראלי מיוחד

נרי וייס , י"ט בתמוז תשע"ו

חברי המשלחות האולימפיות עם הנשיא ושרת הספורט
חברי המשלחות האולימפיות עם הנשיא ושרת הספורט
צילום: מארק ניימן, לע"מ

אחרי מסעות מימון ההמונים (headstart) המוצלחים של יהודה הישראלי והחייל אלאור אזריה, כעת גם הספורט זוכה לייצוג באתר הייחודי כשהסייפת הישראלי דלילה חתואל, יוצאת במסע מימון לצורך השתתפותה במשחקים האולימפיים הקרובים בריו שבברזיל.

זה זמן רב שחתואל מנהלת מאבק משפטי כנגד הוועד האולימפי הישראלי שלדבריה מונע ממנה לייצג את ישראל בענף הסייף במשחקים האולימפיים הקרובים ואת הנשים הישראליות בכלל.

חתואל השיגה אמנם את הקריטריון האולימפי הבינלאומי למשחקים האולימפיים בריו שבברזיל, אך את הקריטריון המיוחד של הוועד האולימפי הישראלי, לא עברה הסייפת הבינלאומית, ולכן נמנעה ממנה האפשרות לייצג את המדינה בענף בו אין נציגים ישראליים כלל.

לאחר שערעורה בבית הדין של הוועד האולימפי נדחה, הודיעה חתואל כי היא תפנה בימים הקרובים ל-CAS - בית הדין לבוררות בענייני ספורט שיושב בשוויץ במטרה אחת: לייצג את ישראל ואת הנשים במשחקים האולימפיים בריו שבברזיל שיתקיימו בעוד 11 ימים.

תקוותה של הסייפת הישראלית היא כי בית הדין הבינלאומי בשוויץ יחייב את הוועד האולימפי הישראלי לכלול אותה למשחקים האולימפיים בריו, ומשם הדרך למדליה אירופית קצרה.

כאמור, מאבקה של חתואל מול הוועד האולימפי הישראלי כרוך בהוצאות רבות, ועל כן החליטה זו לפנות אל הרשתות החברתיות ואל מסע מימון ההמונים.

במקביל למאבקה מול הוועד האולימפי הישראלי חתואל מצליחה לעורר עניין רב אצל אזרחים רבים שתומכים בה, ומקווים שמאבקה ישא פרי ויביא להצלחה ישראלית מול העולם כולו במשחקים האולימפיים הקרובים.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il