לפיד לפרוש: "טעינו, לא שיקרת"

במהלך הלילה הסוער בכנסת סביב אישור חוק הליב"ה בקריאה ראשונה, מחה פרוש על שכונה 'שקרן'. לפיד בתגובה: "לא שיקרת. היתה טעות שלנו".

חיים לב , כ' בתמוז תשע"ו

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: פלאש 90

במהלך הלילה הסוער בכנסת סביב אישור החוק לביטול חובת לימודי הליב''ה בקריאה ראשונה, מחה סגן שר החינוך מאיר פרוש על כך שח"כ מיקי לוי כינה אותו "שקרן" וטען מנגד בפני ח"כ יאיר לפיד כי הסרטון ש'יש עתיד' הפיצה לפני ימים אחדים נגד חוק הליב''ה לוקה באי דיוקים, בלשון המעטה.

ח"כ מיקי לוי שנאם במליאת הכנסת נגד ביטול חובת לימודי הליב"ה, אמר שסגן השר פרוש משקר בהצגת נתונים הנוגעים לחוק.

"תפסיקו לשקר", אמר ח"כ לוי בנאומו. "באף מקום לא טענו למיליון תלמידים. והמספר המדויק הוא 40,000 תלמידים. עמדת פה על הדוכן הזה ושיקרת. אתה, סגן שר החינוך, משקר, כי בשום מקום לא דיברנו על מיליון".

בתגובה טען פרוש כי בסרטון שפורסם על ידי 'יש עתיד', נאמר כי קרוב למיליון ילדים חרדים אינם לומדים לימודי ליב''ה.

"אחרי שהוכרזתי פה כשקרן, אני חייב לומר שבסרטון של 'יש עתיד' קיים המשפט הבא: 'ממשלת ישראל החליטה לבטל את לימודי הליבה. זה אומר שקרוב למיליון אזרחים לא ילמדו, לא מתמטיקה ולא אנגלית, לא יצליחו לפרנס את עצמם ויחיו חיי עוני. יודעים מי יצטרך לפרנס אותם? יודעים מי יסחוב אותם על הכתפיים כל החיים?'", ציטט פרוש את הסרטון ש'יש עתיד' הפיקה.

"אז אני לא מחכה שכאן במליאה יגידו שאני לא שקרן, אבל אני בטוח שהצופים בבית, אלה שמסתכלים ורואים את הדיון פה, יודעים שמה שאני אמרתי זה אמת, ומי שהכריז עליי שאני משקר, הוא אמר לא אמת. ואני מצפה שאתה תתקן עכשיו את דבריך".

לפיד בתגובה לא התבלבל, נעמד על מקומו והתנצל בפני פרוש. "לא שיקרת. היתה טעות שלנו. לא שיקרת... פרוש, תקשיב לי, הוא לא ראה את זה".