האיחוד האירופי 'פולש' להר חברון

תושבי היישוב כרמל גילו בשבת האחרונה קראווילות חדשות של האיחוד האירופי שהוקמו במרחק של עשרות מטרים מגדר היישוב.

עדו בן פורת , כ' בתמוז תשע"ו

המאחז הערבי של האיחוד האירופי סמוך ליישוב כרמל
המאחז הערבי של האיחוד האירופי סמוך ליישוב כרמל
צילום: תנועת רגבים

האיחוד האירופי מרחיב את פעילות הבניה הבלתי חוקית שלו - גם להר חברון.

עד היום נצפתה בניה בלתי חוקית מטעם האיחוד האירופי בעיקר במרחב אדומים, אלא שבשבת האחרונה נדהמו תושבי היישוב כרמל שבהר חברון, לגלות שתי קראווילות חדשות של האיחוד האירופי שהוקמו במהלך השבת במרחק של עשרות מטרים מגדר היישוב.

לאחרונה משקיעה הרשות הפלשתינית כספים רבים ומשאבים באזור זה. רק בשבוע שעבר בוצעה במקום נטיעה של עשרות דונמים - צמוד לגדר היישוב כרמל - על אדמות סקר.

לפני מספר שבועות ערך ראש הממשלה של הרש"פ, רמי חמדאללה, ביקור במאחז הערבי שצמוד ליישוב. בסרטון וידאו מהאירוע ניתן לראות כי מאבטחיו הגיעו למקום, מרחק קצר מבתי היישוב, כשהם חמושים באקדחים - למרות שהדבר אסור עליהם בשטחי C.

בנייה לא חוקית במימון אירופאי
צילום: תנועת רגבים

"מדובר בעליית מדרגה בפעילות הבניה הבלתי חוקית של האיחוד האירופי", אומר עובד ארד, מנהל מחלקת השטח בתנועת רגבים. "אם עד היום ראינו את הקראווילות הבלתי חוקיות של האיחוד האירופי בעיקר באיזור מעלה אדומים - כעת זו הפעם הראשונה שהם מקימים מבני מגורים בלתי חוקיים בהר חברון, במרחק יריקה מבתי היישוב כרמל ותוך ניצול של מנוחת השבת".

"בשל אוזלת היד של רשויות האכיפה, הוקמו בארבע השנים האחרונות במרחב אדומים כאלף מבני מגורים כאלו", מוסיף ארד. "לא מדובר רק בדריסה גסה של שלטון החוק על ידי מדינות זרות, אלא גם בתופעה מסוכנת בעלת השלכה אסטרטגית ברורה - אם אנחנו לא רוצים לראות מספרים דומים גם בהר חברון, צריך לטפל בבעיה כשהיא קטנה".

צילום: תנועת רגבים