ההסתדרות מאיימת: נשבית אוניברסיטאות

במכתב התראה שנשלח מההסתדרות לראשי האוניברסיטאות הם הוזהרו מהשלכות החלטתם שלא לשלם לעובדיהם את פעימת העלאת השכר הראשונה באוגוסט.

עדו בן פורת , כ' בתמוז תשע"ו

אוניברסיטת בר אילן
אוניברסיטת בר אילן
צילום: יח''צ

ההסתדרות הודיעה היום (ג') לראשי האוניברסיטאות כי אם לא יחזרו בהם מההחלטה לא לשלם לעובדיהם את הפעימה הראשונה בהעלאת שכר עובדי המגזר הציבורי, היא לא תאפשר את פתיחת שנת הלימודים.

בהסכם המסגרת האחרון שנחתם בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לשר האוצר משה כחלון נקבע כי עובדי המגזר הציבורי ייהנו מתוספת שכר שתינתן במספר פעימות, הראשונה במשכורת יולי 2016. ו

אולם, פורום מנכ"לי ועדי ראשי האוניברסיטאות בראשות מנכ"ל האוניברסיטה העברית בילי שפירא, הודיע כי לא ישלם לציבור העובדים בכל המוסדות להשכלה הגבוהה את הפעימה הראשונה.

במכתב התראה ששלח ראובן פרי, ראש חטיבת עובדי המוסדות להשכלה גבוהה בהסתדרות המעו"ף לפרופ' מנחם בן ששון, נשיא האוניברסיטה העברית ויו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות, כתב פרי: "מאבקה של הנהלת האוניברסיטה מול ות"ת והאוצר, צודק ככל שיהיה, אינו יכול להיות ולהתנהל על גבם של העובדים שעושים מלאכתם נאמנה והביאו את האוניברסיטאות להישגים משמעותיים בעלי חשיבות לאומית ראשונה במעלה.

''משום כך, הונחו כל ראשי הוועדים במוסדות להשכלה הגבוהה לקיים בימים הקרובים אסיפות הסברה", הוסיף פרי.

לדבריו, במידה וראשי האוניברסיטאות לא יחזרו בהם מההחלטה, תיאלץ ההסתדרות להורות בין השאר על נקיטת צעדים ארגוניים ובכללם לא תתאפשר פתיחת שנת הלימודים בכל האוניברסיטאות והמוסדות להשכלה הגבוהה בישראל.

"ההחלטה לא לשלם לעובדים את הפעימה באופן גורף היא חמורה, ופוגעת באופן ישיר בעובדים", אמר פרי. ''ההסתדרות מתנגדת לכך נחרצות ותיאבק בכל האמצעים העומדים לרשותה כדי לבטלה".