הטניסאי הבכיר הודיע: לא אשחק בריו

רוג'ר פדרר, מי שנחשב כטניסאי הבכיר ביותר בעולם הודיע כי בשל פציעה הוא יחמיץ את המשחקים האולימפיים הקרובים בריו שבברזיל

נרי וייס , כ' בתמוז תשע"ו

פדרר. יחמיץ את האולימפיאדה
פדרר. יחמיץ את האולימפיאדה
צילום: רויטרס

פציעה או חשש מנגיף הזיקה? רוג'ר פדר הודיע היום (שלישי) כי הוא ייעדר מהמשחקים האולימפיים שיחלו בעוד 10 ימים בריו שבברזיל.

הטניסאי השוויצרי הגדיל ואמר כי לא רק את אולימפיאדת ריו 2016 הוא יחמיץ בשל הפציעה הטורדנית ממנה הוא סובל עוד מתחילת השנה, אלא גם כל יתר עונת 2016 בסבב הטניס העולמי.

בדף הפייסבוק הרשמי שלו, כתב הטניסאי השוויצרי, "אני מאוד מאוכזב להודיע שלא אוכל לייצג את שוויץ במשחקים האולימפיים בריו ושאחמיץ גם את המשך עונת הטניס".

השוויצרי הדגיש כי הסיבה בגינה הוא יחמיץ את המשחקים האולימפיים אינה נגיף הזיקה, שגרמה לספורטאים לא מעטים לבטל את הגעתם למדינה, כי אם נטו הפציעה ממנה הוא סובל. "לאחר ששקלתי את כל האופציות עם הרופאים ועם הקבוצה שלי, החלטתי לקחת החלטה קשה מאוד ולסיים את עונת 2016 באופן סופי, מפני שעליי לקחת זמן החלמה בעקבות הפציעה שספגתי בברך מודם יותר השנה".

"הרופאים שלי ייעצו לי שאם אני רוצה לשחק בסבב ה-ATP בעוד מספר שנים, וזו המטרה שלי, עליי לתת לשתי הברכיים זמן מנוחה מספק. זו החלטה קשה ויהיה עצוב להחמיץ את שארית העונה", כתב פדרר.

את הסטטוס שלו סיים פדרר כשכתב כי "האהבה שיש לי לטניס, לתחרות ולכמובן לכם המעריצים נשארת ללא גבולות. אני מלא מוטיבציה על מנת למקד את כל האנרגיה שלי לחזור חזק יותר, בריא יותר ובכושר טוב יותר לקראת 2017".

פדרר שנחשב לאחד מבכירי הטניסאים בעולם כולו, זכה אמנם ב-17 תארי גראנד סלאם, אך מעולם לא זכה במדליית זהב במשחקים האולימפיים, כך שאין ספק כי אילולא הפציעה ממנה הוא סובל, היה זה משחק במשחקים הקרבים שיחלו בריו שבברזיל בעוד 10 ימים.

ועם זאת, פדרר הוא לא הטניסאי הראשון שמודיע כי לא ישתתף במשחקים האולימפיים, כשתומאש ברדיך, מילוש ראוניץ', ג'ון איזנר ועוד מספר טניסאים מהטופ העולמי, הודיעו כי לא יקחו חלק במשחקים האולימפיים הקרובים בשל חששם מנגיף הזיקה הפועל במדינה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il