שחקן ה-NBA הוותיק יגיע לירושלים?

אמארה סטודמאייר בן ה-33 הודיע על פרישה מליגת הכדורסל הטובה בעולם כשפניו ככל הנראה בדרך להפועל י-ם, בה יש לו מניות כבעלים

נרי וייס , כ"א בתמוז תשע"ו

סטודמאייר. בקרוב בישראל?
סטודמאייר. בקרוב בישראל?
צילום: רויטרס

14 עונות, קרוב ל-16 אלף נקודות ושכר שנאמד בכ-170 מליון דולר, אלו המספרים בהם מחזיק שחקן הפנים המצויין, אמארה סטודמאייר, שחקנה של הניו-יורק ניקס מליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA.

14 עונות שיחק השחקן בן ה-33 בליגת ה-NBA, עד להודעתו אמש כי הוא עוזב את הליגה האמריקאית, כשנראה כי הוא בדרכו ללא אחרת מאשר סגנית האלופה הפועל ירושלים, בה יש לשחקן אחוזים בניהול הקבוצה.

יש לציין כי סטודמאייר סובל כבר תקופה ארוכה מפציעה חוזרת ונשנית בברכו, וכי הוא כבר לא באותו כושר משחק, ובכל זאת - החתמתו במדי האדומים מהבירה תהווה הצהרת כוונות רצינית ואף עשויה להלך אימים על יתר הקבוצות בליגה הישראלית ובאירופה בכלל.

אם אכן יגיע סטודמאייר לישראל יהיה זה הישג לא מבוטל כלל, זאת למרות שקדמו לו שחקנים כמו טום צ'יימברס ששיחק מכבי תל אביב ב-1996 ופרוויס שורט ששיחק בהפועל תל אביב ב-1992 שעשו חיל גם הם בליגת הכדורסל הטובה בעולם, אך הגיעו לארץ כשהם פחות מוכרים ממנו.

הודעת פרישתו של סטודמאייר אותה פרסם הלילה (בין שלישי לרביעי), הגיעה מיד לאחר שחתם על חוזה בקבוצת הניו-יורק ניקס, איתה הוא כה מזוהה ובמדיה שיחק במשך ארבע שנים וחצי, לאחר שבעונה האחרונה שיחק במיאמי היט. מבחינת סטודמאייר, מדובר בצעד סמלי לעזוב את ה-NBA כשחקן של הניקס.

בהודעת הפרידה כתב השחקן האמריקאי, "באתי לניו יורק ב-2010 כדי להחיות את המועדון ועשינו את זה. על אף שהקריירה הובילה אותי למקומות אחרים, הלב שלי תמיד נשאר בתפוח הגדול. פעם ניקס, תמיד ניקס".

את קריירת המשחק שלו בליגה הטובה בעולם מסיים סטודמאייר ללא תארים קבוצתיים, אך ייזכר ללא ספק כאחד משחקני הפנים הטובים בעולם כששיחק שש פעמים באולסטאר והעמיד ממוצעים של 18.9 נקודות למשחק.

אחרי נייט רובינסון שהרשים בתקופתו הקצרה בעונה שעברה במדי הפועל ת"א, עוד קבוצה ישראלית תהנה משירותיו של שחקן NBA מוכח?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il