זהבי חזר לכבוש בניצחון קבוצתו הסינית

אחרי שנעצר במשחקה האחרון של קבוצתו הסינית, ערן זהבי שב להרכב הפותח וניצח לגוואנגז'ו את משחק רבע הגמר. בחצי תחכה היריבה העירונית

נרי וייס , כ"א בתמוז תשע"ו

זהבי במדי הנבחרת. שגריר טוב לישראל
זהבי במדי הנבחרת. שגריר טוב לישראל
צילום: פלאש 90
שווה זהב. ערן זהבי ממשיך לעשות חיל ולהוות שגריר טוב למדינת ישראל בסין.

אחרי שנעצר במחזור האחרון של הליגה הראשונה בסין, כשלא כבש ואף הפסיד עם קבוצתו גוואנגז'ו הסינית בתוצאה 1:3, שב השחקן הישראלי הבכיר להרכב הפותח, במה שהשתלם לקבוצתו כשזו ניצחה במשחק רבע גמר הגביע הסיני בתוצאה 2:1 והעפילה לשלב חצי הגמר.

זהבי כבש את השער הראשון במשחק בבעיטת עונשין מ-11 מטרים בדקה ה-44, שער שעבורו היה זה שערו ה-8 בשבעת המשחקים מאז החל לשחק במדי הקבוצה הסינית.

הקבוצה הסינית אותה פגש זהבי במשחק הגומלין של רבע הגמר, היא אותה הקבוצה מולה כבש שלושער כבר במשחקו הראשון בקבוצת גוואנגז'ו הסינית, ולמעשה ההעפלה לשלב הבא, שלב חצי גמר הגביע הסיני רשומה על שמו של זהבי יותר מכל שחקן אחר בקבוצה.
אחרי שלא פתח בברכב הקבוצה בהפסד 3:1 ללינביאן במשחק הליגה האחרון, זהבי חוזר לכבוש ומראה כי עם קצת דקות משחק, לקבוצתו יכול להיות עתיד טוב הרבה יותר.

חמש דקות לסיום המשחק, הכפילו חבריו של זהבי את התוצאה משער של לולין שקיבל כדור בצד ימין של הרחבה וסובב אותו באמנות לפינה הרחוקה ברגל שמאל. היריבה הצליחה רק לכבוש שער ניחומים בדקה ה-90, ובסיום שני המשחקים עומדת התוצאה על 1:5 לזהבי וקבוצתו.

במשחק חצי הגמר יפגוש זהבי את היריבה העירונית החזקה, גוואנגז'ו אברגרנד, מי שמוליכה את הליגה הסינית בבטחה ומחזיקה בתואר אלופת אסיה. בליגה זהבי ניצח, האם זה יקרה גם בגביע?

עבור זהבי המשחק היום (רביעי) היה אחד החלשים בקריירת המשחק הקצרה שלו בליגה הסינית, אבל גם זה לא מנע ממנו לסיים אותו עם שער. מזל של מתחילים?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il