החל מהיום: התעסוקה חוזרת לרווחה

13 שנה לאחר שפורק יחזור משרד העבודה והרווחה למתכונת דומה לזו שבה פעל בין השנים 1977 ו-2003. השר חיים כץ מברך.

חזקי ברוך , כ"ה בתמוז תשע"ו

מודה לנתניהו. חיים כץ
מודה לנתניהו. חיים כץ
פלאש 90

הממשלה החליטה הבוקר (ראשון) להעביר את תחום התעסוקה מאחריותו של שר הכלכלה לאחריותו של שר הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ.

בכך למעשה יחזור המשרד לתפקד כפי שתפקד בין השנים 1977 ל-2003.

נזכיר כי בשנת 1977 אוחדו משרד הסעד ומשרד העבודה למשרד אחד שנקרא מאז "משרד העבודה והרווחה". בראש המשרד המאוחד עמד זמן קצר ראש הממשלה דאז מנחם בגין, ולאחריו מונה לתפקיד ד"ר ישראל כץ.

המשרד המאוחד פעל במתכונת זו, עד שבשנת 2003, מתוקף הצורך לבנות משרד מתאים לשר דאז אהוד אולמרט, הפריד ראש הממשלה דאז אריאל שרון את תחום התעסוקה מהמשרד והעביר אותו לאחריות משרד המסחר והתעשיה, אשר שמו שונה אז למשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, ובקיצור: תמ"ת.

שר הרווחה, התעסוקה והשירותים החברתיים, חיים כץ, מסר בתגובה, "אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו שהסמיך את ידיי לטפל בנושא כה קריטי לרווחתם של אזרחי ישראל. העבודה והרווחה הם שני תחומים שקשורים אחד בשני קשר הדוק. קיים צורך ממשי לרענן את חוקי העבודה לטובת ציבור העובדים והמשק הישראלי, יש לשפר את סוגיית ההכשרות המקצועיות ולטפל במחסור בידיים עובדות בתעשייה, כמו גם להקל על הורים במעגל התעסוקה ולדאוג למערך נרחב ואיכותי של משפחתונים ומעונות יום. המלאכה רבה ובכוונתי לעשות כל שידרש ולנסות ולפתור את הבעיות המהותיות ביותר בשוק העבודה בישראל. אני מבקש להבהיר לעובדי משרד הכלכלה, שצפויים לעבור למשרד הרווחה, כי הליך החיבור בין המשרדים יעשה בשיתוף פעולה מלא עמכם ותוך שמירה על זכויותיכם".