מטילת הכידון הישראלית לא תהיה בריו

מטילת הכידון הישראלית, מרגריטה דורז'ון לא תתחרה במשחקים האולימפיים הקרובים בריו שבברזיל. הישראלית פרשה בניסיונה השני בשל פציעה

נרי וייס , כ"ה בתמוז תשע"ו

מדליה מדליות
מדליה מדליות
צילום: פלאש 90

אבדה תקוותה. מטילת הכידון הישראלית, מרגריטה דורוז'ון לא תשתתף במשחקים האולימפיים שיצאו לדרך בעוד חמישה ימים בריו שבברזיל.

הישראלית, שבשיאה הצליחה להטיל כידון למרחק של מעל 60 מטרים, הייתה צריכה להטיל את כידונה למרחק של לפחות 60 מטרים בכדי לצלוח את הקריטריון הישראלי למשחקים האולימפיים בריו, אך לא צלחה זאת לאחר שפרשה בתום הניסיון השני שלה הערב בהדר יוסף.

פרישתה של דורז'ון למעשה סוגר סופית על הסאגה שכללה אינספור ניסיונות של הישראלית להעפיל למשחקים האולימפיים בברזיל.

אל התחרות בהזמנה אליה הגיעה הערב הישראלית בהדר יוסף, הגיעה זו לאחר אישור מיוחד אותו העניקו בוועד האולימפי הישראלי זאת בזכות העובדה שבקיץ הקודם קבעה זו את הקריטריון האולימפי, אך פציעה ממנה סבלה גרמה לחשש לחברי הוועד כי לא תצליח לייצג את ישראל בכבוד במשחקים האולימפיים הקרובים, מה שהערב אישש את חשדם של אלה.

בכדי לנסות ולהרשים את חברי הוועד האולימפי, הייתה מוכרחת הישראלית לעמוד בדרישת הוכחת היכולת של הוועד האולימפי הישראלי ולהראות מסוגלות גם בשנה האולימפית ולהטיל את כידונה למרחק של לפחות 60 מטרים, יעד בו כאמור לא הצליחה לעמוד.

דורז'ון, שעוד סובלת מפציעה, הטילה בהטלה הראשונה שלה הערב בניסיונותיה להרוויח את ההשתתפות במשחקים האולימפיים את הכידון למרחק של 48.03, ובזריקה השניה פסלה במה שגרם לה לוותר ולהודיע על פרישה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il