המומחים מעריכים: מדליה אחת לישראל

מומחים בעולם הספורט האולימפי מעריכים כי ישראל תזכה במדליה אחת במשחקים האולימפיים הקרובים בריו, כששגיא מוקי יזכה במדליית ארד

נרי וייס , כ"ה בתמוז תשע"ו

מדליה
מדליה
צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

מדליה אחת בלבד למשלחת הישראלית במשחקי האולימפיאדה הקרובים, כך מעריכים מומחים בעלי שם עולמי לסוכנות הידיעות AP.

המשחקים האולימפיים שיצאו לדרך בעוד חמישה ימים, יכללו לא מעט ענפי ספורט ומעוררים עניין רב בעולם כולו, ובסוכנות הידיעות AP החליטו לנסות ולנבא את העתיד. לשם כך ביקשו בסוכנות הידיעות ממומחים בעלי שם עולמי בענפי הספורט השונים, לנבא מי יזכה במדליה אולימפית בכל אחת מהקטגוריות השונות בענפים הרבים שיתפרסו על פני 16 ימי המשחקים.

לצד הימורים בטוחים כמו זכייתה של נבחרת הכדורסל של ארצות הברית במדליית הזהב, וזכייתו של יוסאין בולט ב-100 מטרים וב-200 מטרים, ניבאו המומחים כי במדליית הארד בקטגוריית המשקל של עד 73 ק"ג בג'ודו הגברים, יזכה לא אחר מאשר הג'ודוקא הישראלי שגיא מוקי.

יש לציין כי מוקי סוחב פציעה ועדיין נמצא בספק לקראת המשחקים האולימפיים, זאת על אף שמאמנו הצהיר כי מוקי ישחק כרגיל.

עוד מהתחזיות של המומחים: חברו ויריבו של בולט, ג'סטין גאטלין יזכה במדליית הכסף ב-100 מטרים ובמדליית הארד ב-200, שם יקדים אותו לשון מריט, שיזכה בעצמו ב-400.

פלורן מנאדו הצרפתי יזכה במדליית הזהב במקצה ה-50 מטר חופשי בשחיה, כשניית'ן אדריאן האמריקאי יזכה במדליה הזו במקצה ה-100 מטרים.

הישגים למדינה המארחת, ברזיל? זו על פי התחזיות תזכה במדליית הזהב בטורניר הכדורגל, כשהיריבה השנואה מקולומביה תפסיד לה בגמר ותסתפק במדליית הכסף. יקרה או לא?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il