הקונסול דני דיין: "גאה לגור בשומרון"

יו"ר מועצת יש"ע לשעבר החל לכהן כקונסול ישראל בניו יורק. "אפעל לשכנע שמדינה פלסטינית לא קיימת כי שכנינו נאבקים לחסל את ישראל".

עדו בן פורת , כ"ו בתמוז תשע"ו

דני דיין
דני דיין
צילום: אלירן אהרון

יו"ר מועצת יש"ע לשעבר דני דיין יחל הבוקר (שני, שעון ארה"ב) לכהן כקונסול כללי של ישראל בניו יורק.

לפני כשנה מונה דיין לשגריר ישראל בברזיל, אולם נשיאת ברזיל סירבה לאשר את המינוי בשל העובדה שדיין מזוהה עם מפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון.

במאמר שפרסם דיין בהפינגטון פוסט האמריקאי, הבהיר הקונסול הטרי שהוא "גאה בכך שאני גר בשומרון, בכך שמינויי לתפקיד נעשה בין היתר בשל דעותיי הפוליטיות, ואני לא מתכוון להתעלם מהפיל שבחדר – הסכסוך הישראלי פלסטיני".

"במשך עשרות שנים אני גר ביישוב בשומרון המשקיף על תל אביב ומישור החוף של ישראל, יישוב שנחשב עבור רבים בקהילה הבינלאומית כ'התנחלות'. אני גם לא דיפלומט מקצועי אלא מינוי פוליטי של ראש הממשלה", הבהיר דיין.

"אלו דברים שאני גאה בהם ומעולם לא ניסיתי להסתיר", הדגיש דיין. "למעשה, אני רואה בהם את שני הנכסים הגדולים ביותר שאני מביא לתפקיד. דיפלומטיה לדעתי אינה העברת קלישאות מתחמקות אלא עבודה הכוללת דיאלוג כנה ונוקב. אנו לא חייבים להסכים, אך אנו חייבים לספר זה לזה את האמת שלנו".

על הסכסוך הישראלי פלסטיני כתב הקונסול החדש "אני לא מתכוון להתעלם מהפיל שבחדר – הסכסוך. אקיים שיחה פתוחה על הנושאים העדינים והנפיצים ביותר.

''אקשיב בקשב רב ואעשה את מיטב יכולתי כדי לשכנע שמדינה פלסטינית אינה קיימת מכיוון ששכנינו מעדיפים להתמיד במאבקם במטרה לחסל את ישראל, זאת במקום לקבל את ההצעות מרחיקות הלכת שהציעו להם ממשלות ישראל".