שקד: הסתה פרועה נגדנו ב"ישראל היום"

"ראש הממשלה כבר שבוע וחצי שולח הודעות נגד הבית היהודי, באמצעות הליכוד, והחלטנו לשים לזה סוף", אמרה שרת המשפטים.

עדו בן פורת , כ"ז בתמוז תשע"ו

"בנט ושקד הגזימו" - מתוך העמוד הראשי ב"ישראל היום"
"בנט ושקד הגזימו" - מתוך העמוד הראשי ב"ישראל היום"
צילום מסך

שרת המשפטים איילת שקד הסבירה היום (שלישי) את קריאתה לציבור החרדי להשתלב בתקשורת הכללית.

''יש משהו אחד שהממשלה מסכימה עליו, שהתקשורת במדינת ישראל, בעיקר תאגיד השידור הציבורי, צריכים לייצג את כל אוכלוסיית ישראל: ימין, שמאל, דתיים, חילונים, יהודים וערבים, עולים חדשים – כולם צריכים להיות חלק מתקשורת ציבורית".

בראיון לתחנת הרדיו ''קול חי'' התייחסה שקד לדיון שהיה שלשום בממשלה על דחיית תאריך העלייה לאוויר של תאגיד השידור הציבורי. ''היה לנו דיון בממשלה על זה שאין מספיק חרדים בתאגיד, אגב, אריה דרעי אמר שהוא יעניק פרס למי שייתן לו שם אחד של חרדי בתקשורת הכללית, ישר אמרתי - מיכאל שמש מגלי צה"ל, אבל זה באמת לא מספיק''.

אמש במליאת הכנסת הקריאה שקד את נאומו המכונן של אורי אורבך ז"ל - ''הטובים להתקשורת''. שרת המשפטים הסבירה היום "חשבתי לנצל את הזמן שהיה לי במליאה כדי להקריא מאמר שעשה מהפכה, שאורי אורבך ז"ל כתב ב- 1987, בו הוא פונה לתלמידים בישיבות התיכוניות של הציונות הדתית ואומר להם בואו לתקשורת, זה דבר חשוב וערכי מאד".

''אני מאמינה בשילוב חרדים בחברה הישראלית, בצבא ובשוק העבודה. עשיתי זאת גם כיו"ר הוועדה לשוויון בנטל. השילוב הזה בתקשורת יעזור מאד מאד לשלב אותם בחברה הישראלית ובכל המגזר העסקי והציבורי. זה שלוב אחד בשני. אם יהיו יותר חרדים בתקשורת, יהיו יותר חרדים במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי".

שקד גם התייחסה בראיון לעימותים המתוקשרים בין מפלגת הבית היהודי לבין הליכוד. "ראש הממשלה כבר שבוע וחצי שולח הודעות נגד הבית היהודי, באמצעות הליכוד, והחלטנו לשים לזה סוף.

''אנחנו ממש לא יקירי 'ידיעות אחרונות' (כפי שטענו בליכוד - ר.ה.) ולעומת זאת אם תפתח את 'ישראל היום' תראה הסתה פרועה נגד הבית היהודי", אמרה שרת המשפטים.

היא הדגישה כי ''מפלגות הממשלה צריכות לעבוד אחת עם השניה ולא אחת נגד השניה, ולהוציא הודעות אחת נגד השניה. זה מיותר. עדיף שהשרים יתעסקו במשרדים שלהם, גם לראש הממשלה יש הרבה דברים על הראש, כל ההודעות האלה מיותרות. עדיף שנעסוק בעשייה ולא בשליחת הודעות. בואו נעסוק בענייני מהות ולא בענייני שליחת הודעות".