נס: הסכין עברה את עמוד השדרה

נירית זמורה, אם ל-8 מבית חגי שנפצעה בפיגוע ליד סניף רמי לוי בגוש עציון לפני תשעה חודשים, מספרת לערוץ 7 על החיים שהשתנו.

בני טוקר , כ"ז בתמוז תשע"ו

זירת הפיגוע בו נפצעה נירית
זירת הפיגוע בו נפצעה נירית
צילום: אלירן אהרון ערוץ 7

נירית זמורה, אם לשמונה תושבת הישוב בית חגי שבהר חברון, נפצעה לפני תשעה חודשים בפיגוע דקירה בכניסה לסניף רמי לוי בגוש עציון.

חייה של נירית ניצלו בנס, אך עתה היא מתמודדת עם הקשיים הפיזיים.

"הוגדרתי כפצועה בינוני. כשהגעתי לבית החולים ועשו בדיקת CT ראו שהסכין עברה דרך עמוד השדרה, והקיפה את חוט השדרה. זה נס. הנס השני הוא שהסכין נשברה".

למרות שחייה ניצלו בנס, נירית מספרת לערוץ 7 גם על הקשיים, "תשעה חודשים ואני עדיין הולכת לשיקום בהדסה הר הצופים. יש לי קושי בהתניידות, למרות שאני הולכת על שתי הרגליים וזה מטעה".

לדבריה, "הקושי הוא לתפקד בבית מבחינת משק הבית והקושי הוא גם בניידות. אנחנו גרים ביישוב די מנותק. יש ברוך ה' שמונה ילדים, הבעל עוזר, אבל גם הוא צריך להמשיך בעבודה. אני מאוד רוצה לחזור לעבוד כתרפיסטית באומנות וזה לא פשוט. לפיגוע יש הרבה השלכות, על טרמפים כבר אין על מה לדבר וגם הנסיעה בתחבורה ציבורית קשה, אבל אני מודה לה' על זה שחיי נצלו".

נירית השתתפה השבוע בנופש של ארגון OneFamily לנפגעי גל הטרור האחרון בטבריה, לדבריה המפגשים עם הנפגעים האחרים היו עוצמתיים, "זה מציף הרבה דברים קשים שעולים בשיחות, כולם מדברים על הנס שקרה להם וכמה הכרת הטוב שיש לנו לה' לרופאים וגם לביטוח לאומי וכמובן למשפחה אחת".

בסיום הראיון מבקשת נירית להעביר מסר לציבור, "צריכים הרבה רגישות כלפי הנפצעים, כי המשקעים קיימים, גם משקעים פיזיים וגם נפשיים, אתה לא חוזר למה שהיית. זה משהו אחר לגמרי מכאב של שכול, זה סוג של כאב ופגיעה שממשיכים, אבל חייבים לצד זה לזכור שיש לנו תודה גדולה לה' ולרופאים".

שנטל בלזברג, מנכ"לית ארגון OneFamily, מוסיפה "לעתים כשאנו שומעים על פצועים שיצאו מכלל סכנה או אף שוחררו מבית החולים אנו חשים שהכל הסתדר, אבל זה לא כך. האנשים הנפלאים האלה סוחבים איתם לכל החיים פצע בנפש.

"הפצע הזה מדמם גם הרבה אחרי שהפצעים הפיזיים מגלידים. בשביל זה אנחנו כאן אבל חשוב גם שהחברה בישראל תמשיך לעמוד לימינם ותבין את הצורך לתמוך ולסייע להם".