יוזמה: יחידת חילוץ ישראלית-פלסטינית

סגן השר לפיתוח אזורי מנסה לקדם מהלך משותף שיטלו בו חלק נציגים מישראל ומהרשות.

ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תשע"ו

איוב קרא
איוב קרא
Photo by Marc Israel Sellem/POOL

סגן השר לשיתוף פעולה אזורי ח"כ איוב קרא (הליכוד) מנסה להוביל יוזמה להקמת יחידה משותפת לאיתור נעדרים לישראל ולרשות הפלשתינית.

היוזמה עלתה בפגישה שקיים השבוע סגן השר קרא בלשכתו בכנסת עם ראשי ארגון אלו"ן - לאיתור וחילוץ נעדרים, היו"ר אביתר אלבז והמנכ"ל בוב מאונט וייטן.

סגן השר קרא ביקש בשלב ראשון מראשי הארגון להכין עבורו תוכנית עבודה להקמת יחידת מתנדבים באזורי קו התפר - כולל גיוס מתנדבים, כאשר בהמשך על פי היוזמה, תורחב הפעילות גם לשטחי הרשות הפלשתינית ויקבע מנגנון פעילות משותף לשני הצדדים.

"אנו שומעים ויודעים על מקרים שלא תמיד מגיעים לזרקורי התקשורת על ישראלים שהולכים לאיבוד או מגיעים בטעות לשטחי הרשות וגם להיפך, על פלשתינים שמגיעים לשטחי ישראל. המטרה בהקמת יחידת מתנדבים משותפת לאיתור נעדרים היא למנוע עד כמה שניתן מקרים כאלה וכמובן לטפל מיידית אם חלילה ישראלים נכנסו בטעות לשטחי הרשות או פלשתינים שחדרו לשטחי ישראל. הכוונה היא לסייע ולהקל על פעילות כוחות הביטחון באזורי קו התפר, הן בקבלת מידע רלוונטי בזמן אמת והן בפעילות בשטח", הסביר סגן השר קרא.

במהלך הפגישה ציין יו"ר אלו"ן אביתר אלבז כי מדי שנה מתקבלות בישראל כ-4,000 קריאות על נעדרים וכי מאז קום המדינה כ-500 איש הוכרזו 'נעדרים' ולא נמצאו עד היום. מדי שנה מתווספים לרשימה זו 30 נעדרים שלא מאותרים.

קרא הודיע כי יעלה את הסוגיה בפני הממשלה וינסה להביא להגברת המודעות הציבורית והממשלתית לסוגיית הנעדרים בישראל.