השר ארדן מזהיר: מדובר בתופעה מתרחבת

חשיפת פרשת World Vision, ארגון הסיוע שכספיו הופנו למימון פעולות חמאס, מעוררת תגובות נזעמות במערכת הפוליטית.

חזקי ברוך , כ"ט בתמוז תשע"ו

אמשיך לפעול. גלעד ארדן
אמשיך לפעול. גלעד ארדן
Photo by Alex Kolomoisky/POOL

במערכת הפוליטית התייחסו בצהריים (חמישי) לפרשת World Vision, ארגון הסיוע הבינלאומי שכספי הסניף העזתי שלו הופנו למימון פעולות ארגון הטרור חמאס.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, ציין כי מדובר בתופעה, "הפרשה שהותרה לפרסום היום, חושפת את רשת הקשרים בין החמאס לבין סניף עזה של הארגון הבינ"ל ההומניטארי, World Vision ומצביעה על תופעה עליה אנו מתריעים מזה זמן. בין ארגוני טרור לבין ארגוני דה-לגיטימציה הפועלים נגד מדינת ישראל, ישנם קשרים ענפים, אידיאולוגיים וכספיים".

לדבריו, "חקירת שב"כ מקצועית ומאומצת העלתה באופן שאינו משאיר מקום לספק, כי המנהל המקומי של סניף world vision עזה, העביר לאורך שנים ובאין מפריע מיליוני דולרים לזרוע הצבאית של החמאס. במקביל הוא תמך כספית ושיתף פעולה עם שורה של ארגוני דה-לגיטימציה וחרמות (BDS)".

"ארגוני הטרור, ידוע מזה זמן רב, מנצלים את כסות הארגונים ההומניטאריים על מנת לבצע פעילות טרור נגד ישראל. כך נחשפנו בעבר לשימוש באמבולנסים של סוכנויות סיוע ומתקני האו"ם להסתרת אמל"ח והעברת פעילים. כעת אנו עדים להרחבה של תופעת השימוש בכסות הומניטרית על מנת לקדם מאמצי דה-לגיטימציה וחרמות. מטרת פעילות הטרור והדה-לגיטימציה היא אחת- השמדת מדינת ישראל", הוסיף ארדן.

"אני אמשיך לפעול על מנת לחשוף את הקשרים בין ארגוני טרור ל- BDS כמו גם להביא לניתוק צינורות המימון של הפעילות האנטי-ישראלית. אני קורא לכל הארגונים הבינלאומיים, המממנים ארגונים אזרחיים העוסקים לכאורה בפעילות הומניטרית, לוודא כי כספי משלמי המיסים של אזרחי מדינות המערב אינם מנוצלים לפעילות טרור או דה-לגיטימציה. אנחנו לא נשלים עם מצב בו הפגיעה במדינת ישראל ממומנת על ידי גופים בינלאומיים ומדינות המערב", הדגיש.

ח"כ אל"מ במיל' מוטי יוגב (הבית היהודי) מסר בתגובה לחשיפת הפרשה, "הפתעת השנה! יש לי סוד בשבילכם: גם מזומנים שעוברים לאונר"א משמשים לאימון הנוער העזתי לטרור. צריך לדעת עם יש לנו עסק ובעיתוי ובזמן הנכון נידרש להכריע את החמאס ולפעול ככל יכולתינו לבניית שלטון אזרחי בעזה".

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) התייחס גם הוא להעברת כספי הסיוע לחמאס: "זה עוד מפגן של צביעות, טמטום ועיוורון מוסרי שמחליש דווקא את הצד של אלה המחפשים פשרה ופתרון מדיני. מי שבשם ההומניטריות תומך בארגון טרור שחרת על דגלו פגיעה בזכויות אדם ורצח חפים מפשע- לא מעוניין בקידום השלום במזה״ת אלא במחיקתה של ישראל מהמפה. הביקורת הנוקבת שלנו על עצם חדלונה של הממשלה בתחום המדיני במקומה אבל צריך להשמיע קול ברור גם כנגד המעשה הצבוע והמזיק הזה".

ח"כ אמיר אוחנה (ליכוד), יוצא שב"כ וחבר ועדת חוץ וביטחון, מסר בתגובה לחשיפת פרשת world vision: "חלק מהתורמים ל"מטרות הומניטאריות" בעזה וביו"ש עושים זאת מתמימות - וחלק אחר - ממש לא. כך או כך חלק גדול מהכספים הללו מוצא את דרכו לתמיכה בטרור, כמו גם חינוך הדור הבא של הטרוריסטים על ברכי השנאה והאלימות".

לדבריו, "בפגישותי עם המקבילים בחו"ל (ובעיקר באירופה) סיפקתי ראיות המוכיחות זאת. מערכות הביטחון והמודיעין הישראליות ראויות לכל שבח על החשיפה".

יו''ר ועדת החוץ והביטחון ח''כ אבי דיכטר התייחס לפרסומים על חדירת סוכן חמאס לארגון הסיוע world vision ואמר, ''התמימות שמאפיינת גופים עם כוונות טובות היא זו שמאפשרת למחבלי חמאס מתוחכמים להסב את הסיוע לבניית תשתיות טרור''

''פעם נוספת מתברר כי גופים בינלאומים הפועלים בעזה בין בחסות האו''ם ובין בחסות מדינות מערביות , מנוצלים על ידי ארגון טרור כמו החמאס כדי להסב כספים למטרות הומניטריות לבניית יכולות ייצור טרור באמצעות מחבלים, מנהרות ואמצעי לחימה. עוד לפני הגוף שנחשף היום כמי שבעצם מימן טרור של חמאס מעזה, WORLD VISION בעשר השנים האחרונות, אונר''א עושה זאת עשרות בשנים, בין אם כגוף שהוא כל כולו חדור ע''י אנשי חמאס בעשור האחרון ובין אם גוף שהיה חדור באופן דומה ע''י הפת''ח כשזה שלט ברצועה", הוסיף.

לדבריו, "ההבדל הוא שתקציב אונר''א הוא מיליארד וחצי שקלים ובסבירות גבוהה נתח נכבד מתקציב זה מממן פעילי חמאס ופעילות חמאס. סביר שגופים בינלאומיים הפועלים בעזה משמשים מעיין כסף נובע למימון טרור חמאס מעזה, וההבדל בינם לבין World Vision הוא רק בעובדה שהגופים האחרים טרם נחשפו ככאלה".

"התמימות שמאפיינת גופים עם כוונות טובות לתת סיוע הומניטרי לעזתים היא זו שמאפשרת למחבלי חמאס מתוחכמים להסב את הסיוע לבניית תשתיות טרור ומימון מחבלים, שכל מטרתם היא רצח יהודים וחיסול פלסטינים שאינם לרוחם. כדאי שגופים אלו ומדינות אלו יתעוררו סוף. כדאי שיקשיבו לקולות הרשמיים של מדינת ישראל כשאלו מתריעים שוב ושוב על הניצול הציני שעושה החמאס וארגוני הטרור האחרים בכספם של הגופים המסייעים ושל המדינות המסייעות'', ציין דיכטר.