מאות התפללו בקברי צדיקים בעוורתא

400 יהודים נכנסו הלילה לכפר עוורתא בליווי כוחות הביטחון, והתפללו בציוני הקברים של שבעים הזקנים, קבר אלעזר וקבר איתמר בני אהרון.

עדו בן פורת , א' באב תשע"ו

הכניסה לכפר עוורתא
הכניסה לכפר עוורתא
צילום: דובר צה"ל

כ-400 מתפללים יהודים נכנסו הלילה (שישי) בליווי כוחות צה"ל ומג"ב לציוני הקברים של שבעים הזקנים, קבר אלעזר וקבר איתמר בני אהרון בכפר עוורתא שבשומרון, לרגל יום ההילולה של אהרון הכהן בראש חודש אב.

גדוד גרניט מחטיבת הנח״ל, בפיקוד החטיבה המרחבית שומרון ובשיתוף משמר הגבול והמנהל האזרחי ליוו את כניסת המתפללים לכפר. לפני הגעתם של המתפללים, הגיעו הכוחות לסרוק ולאבטח את האיזור ולהבטיח שהמבקרים בקברים יהיו מוגנים ובטוחים.

כניסה זו אל הקברים בעוורתא מתקיימת בממוצע פעמיים בשנה. הכניסה האחרונה הייתה לפני כשמונה חודשים. בליל שני האחרון פיקדה חטיבת שומרון גם על כניסה של כ- 1,200 מתפללים לקבר יוסף.

קצין ההגנה המרחבית של חטיבת שומרון, רס״ן אליצור טרבלסי, סיפר: "חטיבת שומרון מתכוננת לכניסת המתפללים מבעוד מועד, מפקדי החטיבה וגדוד גרניט הגיעו בכל הלילות האחרונים על מנת לבחון ולארגן את הכניסה בצורה בטובה ביותר.

''חטיבת שומרון תמשיך לאפשר את הכניסות המאובטחות של המתפללים לציוני הקברים הנמצאים בגזרתה ותמשיך לשמור ולהגן על תושבי המרחב״, הבטיח.

במהלך הכניסה נעצרו שבעה ערבים שזרקו אבנים לעבר הכוחות והועברו להמשך חקירה במשטרת ישראל.