"לא נחרים את הג'ודוקא הישראלי"

אולימפיאדת ריו 2016 תצא לדרך בעוד כמה שעות בברזיל. בהגרלה שהתקיימה נקבע כי הג'ודוקא הישראלי אורי ששון יפגוש יריב מצרי

נרי וייס , א' באב תשע"ו

אורי ששון. יפגוש את היריב המצרי
אורי ששון. יפגוש את היריב המצרי
צילום: איגוד הג'ודו

המירוץ למדליה מתחיל. שעות ספורות בלבד לפני הטקס הרשמי של משחקי האולימפיאדה בריו שבברזיל, משלחת הג'ודו הישראלית, זו שתקוות רבות למדליה אולימפית תלויות בה, מתחילה את דרכה.

שבעה ספורטאים ישראלים חברים במשלחת הג'ודו, ואמש הוגרלו אלה מול יריביהם בשלב הראשון של האולימפיאדה. במוקד - אורי ששון, שגיא מוקי וירדן ג'רבי.

ההגרלה המעניינת מכולם היא זו של הג'ודוקא אורי ששון שהוגרל נגד איסלם אל שחאבי המצרי. זו לא הפעם הראשונה בה ששון יפגוש יריב אנטי ישראלי. בשנה שעברה הוא התחרה מול יריב אחר, שבסיום הקרב סירב ללחוץ את ידו של הג'ודוקא הישראלי ששון.

יושב ראש הוועד האולימפי המצרי, הישאם חטב, אמר בראיון לאמצעי התקשורת כי הם ילא חרימו את ההתמודדות מול הישראלי. לדבריו, "איש לא יאפשר להרוס את חלומותיו של צעיר מצרי במשחקים האולימפיים רק משום שהוא מתמודד עם מתחרה מישראל".

"יש להבדיל בין עמדתנו הברורה כלפי ישראל ובין הספורט, אמר חטב, "אסור לסגת בהתמודדות מול הישראלים ויש לעשות הכל בכדי לזכות דווקא מולם".

היריב המצרי, אל שחאבי, זכה במדליית הארד באליפות העולם בטוקיו שהתקיימה ב-2010. לא רק את המצרי יפגוש ששון, בחצי הגמר יפגוש יריב קשה עוד יותר - טדי רינר הצרפתי, מי שנחשב כמועמד הבכיר ביותר למדליית הזהב בקטגוריית המשקל של ששון.

מי שמעורר דאגה רבה בקרב המחנה הישראלי הוא הג'ודוקא שגיא מוקי. מוקי שנחשב בעיניי רבים כמועמד הישראלי הבכיר ביותר למדליה במשחקים האולימפיים, סובל מפציעה בגבו ובמשלחת הישראלית עוקבים בדריכות אחר מצבו, כששם בטוחים כי הוא יעלה להתמודדות בכל מקרה.

אם אכן יופיע מוקי ויתמודד יפגוש בסיבוב הראשון את רוק דראקשיץ' הסלובני שזכה באליפות אירופה ב-2013, ונחשב ליריב מוכר אך לאו דווקא לטובה כשמאזן הניצחונות שלו נגדו שלילי.

תקווה אחרונה למדליה במשלחת הג'ודו הישראלית היא ירדן ג'רבי. ג'רבי שתשחק בסיבוב השני תפגוש את המנצחת בין מריסט אספינוסה הקובנית לפופו לאמו חטרי הנפאלית.

את היריבה שבעבר ייצגה את ישראל וכיום את בריטניה, הישראלית אליס שלזינגר, יכולה לפגוש ג'רבי רק בגמר התחרות.

האם זה ייגמר במדליה?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il