גמר ליגות בנימין לזכר מלאכי רוזנפלד

700 צופים, עשרות משחקי כדורגל וסל וביקור של מאמן מכבי ת"א לשעבר, גיא גודס. "האופטימיות של משפחת רוזנפלד מהווה מסר חזק להמשך"

נרי וייס , א' באב תשע"ו

גודס, יעל כהן והוריו של מלאכי אמש
גודס, יעל כהן והוריו של מלאכי אמש
צילום: יח"צ

בבית הספר "זיו" בירושלים התקיים אמש (חמישי) אירוע הגמר של ליגות הכדורסל והכדורגל של בנימין, ליגות שהוקדשו לזכרו של מלאכי רוזנפלד הי"ד, מי שנרצח בדרכו חזרה ממשחק הכדורסל בשנה שעברה.

מלאכי הי"ד, נרצח בפיגוע ירי בציר אלון, בסמוך לשבות רחל, כשמחבלים פתחו עליו ועל חבריו באש עת שנסעו עימו ברכב חזרה לביתם ממשחק הכדורסל של קבוצת כוכב השחר. יחד עם המשפחה החליטו במחלקת הספורט של בנימין להקדיש את הליגות לזכרו של מלאכי, שאהב את הספורט והכדורסל בפרט.

700 צופים הגיעו למשחקי הגמר השונים של שתי הליגות של בנימין, בכדורגל ובכדורסל, כשאל האירוע הגיע גם לא אחר מאשר מאמן מכבי ת"א בכדורסל לשעבר, גיא גודס.

בטקס הסיום שהיה מרגש במיוחד נכחו גם הוריו של מלאכי, אליעזר ושרה, חברים רבים, בהם גם אלה שהיו עם מלאכי בעת הפיגוע ברכב ונפצעו, ואוהדי ספורט בכלל.

אליעזר, אביו של מלאכי סיפר את סיפור חייו של בנו מלאכי, על, אהבתו הגדולה לכדורסל, על הערכים החברתיים שהנחו אותו לכל אורך הדרך ועל הנחמה הגדולה שלו על כך ששיחק בצוותא עם מלאכי בשנים האחרונות בקבוצת כוכב השחר.

"הסיפור של משפחת רוזנפלד ריגש אותי במיוחד ושמחתי להיות חלק מהאירוע לזכרו של מלאכי ז"ל" אמר גודס בסיום. "המפגש עם המשפחה היה מרגש מאוד. האופטימיות, הנחישות והחוסן שמשדרת משפחת רוזנפלד מהווים מסר לכולנו להמשך הדרך".

עוד ציין גודס כי נהנה ממשחקי הגמר ובעיקר מהאווירה הנהדרת, "המתח והעניין שהיו במשחקים הראו שוב את האהבה והתשוקה הגדולה שיש לספורט בכל גיל ובכל תנאי".

יחד עם מנהלת המתנ"ס, יעל כהן, העניק גודס למשפחת רוזנפלד חולצה ממוסגרת של מכבי תל אביב, אותה אהד מלאכי ז"ל, כמזכרת מעונת הזכייה ביורוליג (2013-14) חתומה על ידי שחקני הקבוצה.

בגמר הכדורסל זכתה קבוצת חשמונאים לאחר שניצחה בגמר את כוכב השחר קבוצתו של מלאכי ז"ל, כשמי שלקחו חלק פעיל במשחק היו שניים מנוסעי הרכב יחד עם מלאכי, יאיר הופר ושי מימון וכן אביו של מלאכי, אליעזר.

בכדורגל זכתה קבוצת כפר אדומים באליפות הליגה זו השנה השנייה ברציפות לאחר שניצחה בגמר את קבוצת מצפה יריחו.

יעל כהן, מנהלת מרכז קהילתי בנימין אמרה "ליגות בנימין מהוות נדבך נוסף בתנופת הספורט הגדולה שעוברת בנימין. גמר ליגות בנימין בכדורסל ובכדורגל של בנימין מהווה את אירוע השיא עבור כל הקבוצות, השחקנים והשחקניות מהישובים השונים שנטלו חלק בליגות לאורך כל השנה".

"בשנה שעברה נרצח מלאכי רוזנפלד ז"ל שהיה חלק בלתי נפרד מליגת הכדורסל של בנימין, בדרכו חזרה מאחד ממשחקי הליגה ועבורנו זה היה אך טבעי להנציח את זכרו בליגה אותה הוא כה אהב ובה שיחק. רוחו של מלאכי עדיין אתנו וכולי תקווה שנמשיך במסורת זו להנצחת שמו גם בשנים הבאות".

אליעזר רוזנפלד אמר כי "עבורנו זה בהחלט ערב מרגש ובלתי נשכח והחיבור של הספורט ובמיוחד הליגות של בנימין להנצחה של מלאכי הוא חיבור חזק שמעניק לנו המון כוח להמשך".

"היתה לי הזכות לשחק לצד מלאכי בארבע השנים האחרונות והמסר שלי להורים הוא לנצל את הזכות הזו לשחק ביחד עם הילדים שלכם בכל גיל. הספורט הוכיח שאפשר להגיע דרכו להישגים חברתיים ענקיים בדיוק כמו שהאמין מלאכי. אין לי מילים להודות למרכז קהילתי בנימין על היוזמה הברוכה. שני בנינו יצחקי ומלאכי אהדו את מכבי תל אביב ועבורנו ההגעה של גיא גודס שהיה גם כוכב וגם מאמן במכבי תל אביב לאירוע ולטקס חיממה לנו את הלב וריגשה אותנו".

קבוצת כוכב השחר יחד עם גודס
צילום: יח"צ

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il