למה הרשעות הזו?

אחיו של הנשיא לשעבר: כל אסיר אחר עם נתונים דומים היה משתחרר מזמן. לא ירפו ממנו עד שיראו את גופתו שותתת דם ומובלת בחוצות העיר.

עוזי ברוך , א' באב תשע"ו

משה קצב
משה קצב
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

אחיו של משה קצב, הנשיא לשעבר, ליאור קצב, כתב היום (שישי) בחשבון הפייסבוק שלו פוסט ובו הביע דאגה רבה למצבו הנפשי של אחיו.

"מזה עשר שנים שאני מלווה מקרוב את אחי הבכור, שנים ארוכות, קשות, כואבות ומייסרות עבורו ועבור כל בני המשפחה", כתב. "בעשר השנים האלה, ראיתי אותו במצבים נפשיים כאלה ואחרים. אתמול, מייד לאחר קבלת ההחלטה של ועדת השחרורים, פגשתי אותו בבית הסוהר. ניסיתי בכל כוחי לעודד אותו ולתמוך בו. מעולם לא ראיתי אותו במצב הזה".

"לפני ישב אדם מבוגר, כואב, סובל, שבור ורצוץ, אדם שבאחת אבדה כל תקוותו וכל ציפיותיו וחלומותיו התנפצו לרסיסים", תיאר האח. "בדמיונו הוא ראה כבר את שחרורו הקרב ובא, את המפגש המאחד עם בני המשפחה עם אמו הקשישה, עם רעייתו, ילדיו, נכדיו, אחיותיו ואחיו".

"איזה תועלת תצמח עוד מהמשך ישיבתו בבית הסוהר?", תהה קצב. "משה קצב כבר אינו אדם צעיר. הוא נמצא בעשור השמיני לחייו. הוא אינו בקו הבריאות ומצבו הבריאותי אינו טוב. אינני מצליח להבין מהיכן הרוע? מדוע הרשעות?".