רגב תוקפת: אנטישמיות לשמה וגזענות

שרת התרבות והספורט הגיבה לתקרית האוטובוס של חברי המשלחת הישראלית עם המשלחת הלבנונית. "איפה העולם שנחרד מהפרדה לאומית- גזעית?"

נרי וייס , ג' באב תשע"ו

מירי רגב
מירי רגב
Photo by Marc Israel Sellem/POOL

"אני מזועזעת מהתקרית בה אולצה המשלחת הישראלית לרדת מהאוטובוס בבושת פנים כיוון שהמשלחת הלבנונית סירבה לנסוע באוטובוס אחד עם יהודים ישראלים, זו אנטישמיות לשמה וגזענות מהסוג הגרוע ביותר", כך הגיבה שרת התרבות והספורט לתקרית החמורה שהתרחשה רגע לפני טקס הפתיחה הרשמי של המשחקים האולימפיים בריו שבברזיל.

כזכור, רגע לפני יציאתם לטקס הפתיחה החגיגי של המשחקים האולימפיים, התגלה לחברי המשלחת הישראלית כי הם צריכים לנסוע לטקס יחד עם חברי המשלחת הלבנונית. חברי המשלחת הלבנונית, שכבר ישבו באוטובוס, חסמו את דרכם של הישראלים ומנעו מהם לעלות לאוטובוס, ורק אחרי התערבות של הוועד האולימפי הוחלט כי הישראלים ייסעו בהסעה אחרת.

"איפה העולם שנחרד מכל הפרדה לאומית-גזעית באוטובוסים שעה שמורידים יהודים ממקומם לדרישת נוסעים אחרים? הועד האולמפי העולמי, שחרט על דגלו להפריד את הפוליטיקה מהספורט, מחוייב לגנות זאת בכל תוקף ולפעול על מנת שהתנהגות מסוג זו לא תחזור על עצמה", אמרה רגב.

"שוחחתי היום עם יגאל כרמי יו"ר הועד האולימפי בישראל והבהרתי שלא ניתן לעבור על כך לסדר היום משום ששתיקה בארועים מסוג זה מקבעת את הדה לגיטמציה נגד הספורטאים הישראלים. הנושא יעלה בישיבת ראשי הוועדים של כלל המדינות במטרה להשיג גינוי רשמי לדברים ולמנוע הישנותם".

לסיום אמרה רגב, "אני שולחת חיבוק חם לספורטאיות והספורטאים שלנו שהושפלו ביום כה מרגש וחשוב עבורם. אני מחזקת את המאמן אודי גל על שהציף את המקרה האנטישמי והאנטי ספורטיבי. יש לכולנו אחריות שלא להוריד את הנושא מסדר היום עד להפסקת תופעות בזויות כאלו".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il