בזק פיטרה עובד שהזדהה עם מחבלים

העובד מכחיש את הטענות נגדו, וטוען שבחברה מתנכלים לו, אולם בבדיקת פוליגרף אליה נשלח על ידי החברה - הוא יצא דובר שקר.

ידידיה בן אור , ג' באב תשע"ו

פיטרו את העובד. אילוסטרציה
פיטרו את העובד. אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

חברת "בזק" החליטה לפטר תושב מזרח ירושלים, לאחר שלטענתה הביע תמיכה בארגון טרור והזדהה עם מחבלים רוצחים אשר ביצעו פיגועים.

במכתב השימוע שנשלח לעובד ופורסם בחדשות 2 נאמר, "למעלה משנתיים וחצי משמשת כרזה של ארגון הטרור חמאס המודיע על מותם כשהידים של שני המחבלים שביצעו פיגוע טרור בבית הכנסת בהר נוף ורצחו מתפללים בזמן תפילה - כתמונת הפרופיל בחשבון הפייסבוק שלך".

"יתרה מכך, הבעת תמיכה ועשית לייק לתמונת המחבל, עובד החברה, שרצח גם הוא חפים מפשע בפיגוע", הוסיפו מנהלי החברה במכתב.

בתגובה טען העובד כי בנו בן ה-6 הוא זה ששינה את תמונת הפרופיל לתמונת המחבלים מהר הנוף, אולם כאמור בבדיקת פוליגרף עלה כי העובד דובר שקר.

העובד זומן לשימוע כדי לשטוח את טענותיו אבל בשיחה עם חדשות 2 הוא טען שנעשה לו עוול. "מאז התקופה שבה עלאא' אבו-ג'מאל שעשה את הפיגוע כשהוא עבד בבזק, אנשי אגף הביטחון של בזק מסתכלים על הפייסבוק של כולם ומחפשים אנשים. הייתה לי חקירה עם אגף הביטחון, הם אפילו שכרו חוקר פרטי. אמרתי להם את האמת, והיא שאני לא העליתי את התמונה. אני לא מאמין בפוליגרף, לא עברתי את הבדיקה אבל זה לא אומר שאני משקר. אני בן 47, הפוליטיקה לא מעניינת אותי, אני צריך פרנסה, אחרי 17 שנים הם זורקים אותי בלי סיבה".

מבזק נמסר בתגובה: "בזק קיבלה אינפורמציה לגבי פעילות התומכת בארגון החמאס על גבי עמוד הפייסבוק האישי של העובד ופעלה באופן מיידי לבירור העניין מול העובד. חשוב לציין שמדובר במידע פומבי החשוף לכל".