לבחור נכון בביטחון

הגידול במספר הישראלים שמעדיפים את ארצות הברית כיעד לחופשה עולה בקנה אחד עם החששות מהמצב הביטחוני ברחבי העולם

ערוץ 7 , ג' באב תשע"ו

ניו יורק
ניו יורק
צילום: פלאש 90
לבחור נכון בביטחון - חופשה משפחתית מושלמת נטולת דאגות בקלי קלות

המצב הביטחוני ברחבי העולם מקשה על בחירת מקום לחופשה משפחתית, ולכן ארצות הברית היא אחד היעדים התיירותיים המועדפים על ישראלים. הדוגמא המושלמת לכך היא העיר ניו יורק שאליה אפשר להגיע בטיסה ישירה, לקבל שירות מלא בעברית ולהצטרף לקהילה יהודית ענפה

מעל 60 מיליון תיירים זרים נכנסים לארצות הברית מדי שנה, כאשר בשנת 2010 לבדה נרשמו 325 אלף כניסות של ישראלים. הגידול במספר הישראלים שמעדיפים את ארצות הברית כיעד לחופשה עולה בקנה אחד עם החששות מהמצב הביטחוני ברחבי העולם. כל עוד אירופה נמצאת במאבק זהות והתושבים עצמם לא מרגישים מספיק ביטחון, ארצו של הדוד סם היא ככל הנראה היעד הכי אטרקטיבי לחופשה משפחתית מושלמת.

אם נכנסים לעובי הקורה מגלים את היתרון האמיתי של ארצות הברית כיעד תיירותי. בהקשר הביטחוני, תמיד עדיף לנחות בניו יורק מאשר בכל עיר אחרת במדינה. ראשית, טיסות לניו יורק יוצאות מנמל התעופה בן גוריון על בסיס יומי ובחודשי הקיץ התדירות שלהן עולה. שנית, באמצעות חברת התעופה הישראלית אל על אפשר להגיע לתפוח הגדול בלי עצירות ביניים מפוקפקות בנמלי תעופה אחרים.

חוץ מזה, ישראלים מקבלים שירות מלא בעברית מהרגע שבו הם נכנסים לנתב"ג ועד שהם נוחתים בנמל התעופה הבינלאומי קנדי, בניוארק או בלה גארדיה. לפי דוח רשות הנמלים של ניו יורק, מעל 100 מיליון נוסעים עוברים דרך השדות האלה מדי שנה ואפשר לומר במידה רבה של ודאות שמדובר על נמלי התעופה הבטוחים בעולם.

עדיין לא מרגישים מספיק בטוחים? הנה כמה הצעות לחופשה נטולת דאגות

קל להתמצא בניו יורק ואפשר להתרגל לרחובות שמסודרים בשתי וערב כבר אחרי כמה שעות ספורות. למרות שזו העיר המאוכלסת ביותר בארצות הברית ושטחה הוא בין הגדולים בעולם, היא מורכבת בסך הכל מחמישה רבעים: הברונקס, ברוקלין, מנהטן, קווינס וסטטן איילנד. סביר להניח שתתחילו את החופשה במנהטן כדי לשאוף לריאות את הקצב המיוחד של ניו יורק, אבל אין סיבה שתוותרו על ביקור גם במקומות פחות תיירותיים.

ישראלים צריכים לנצל את הקהילה היהודית הענפה בניו יורק כדי להרגיש בטוחים יותר. הם יכולים לדאוג לזה כבר מהארץ באמצעות ביקור בפורומים ובאתרי האינטרנט הרשמיים של הקהילה, או בעזרת המלצות של חברים ובני משפחה. לפי ויקיפדיה, ניו יורק היא לא רק העיר שבה הוקמה הקהילה היהודית הראשונה בארצות הברית, אלא גם העיר עם הכי הרבה יהודים בעולם למעט מטרופולין גוש דן.

יש אזורים שלמים בניו יורק שהם גן עדן לתיירים מהקהילה היהודית. כמעט בכל פינה בברוקלין תמצאו מאכלים כשרים ותוכלו לשמור מצוות עם תפילה בבית כנסת, בעוד בבתי המלון מכירים את הדרישות המיוחדות של היהודים ומתאימים עבורן פתרונות. אם אתם רוצים לצמצם למינימום את המגע עם אנשים לא מוכרים בחו"ל, אפשר להזמין כרטיסי כניסה לאטרקציות דרך האינטרנט ולקצר את התור.

בשנת 2012 היוו היהודים כ-18% מאוכלוסיית ניו יורק ולכן רשימת האתרים המפורסמים שמזוהים עם הקהילה כוללים ישיבות, בתי כנסת, מוסדות אוכל, מוזיאונים ועוד. מספר היהודים בניו יורק גדל מדי שנה בזכות החרדים, אבל גם חילונים שמגיעים מהארץ יכולים להרגיש בבית. מומלץ להקדיש זמן לביקור במוזיאון הילדים היהודי שמופעל על ידי חב"ד, או להגיע לאזור דרום מנהטן כדי לראות מקרוב את מוזיאון המורשת של הקהילה. כל אחד מהמקומות האלה כמובן מאובטח ברמה הגבוהה ביותר ואין סיבה לחשוש מבילוי משותף עם המשפחה.