ג'ודו בריו: יריבה סעודית החרימה מפגש

ג'וד פאחמי, ג'ודוקא מערב הסעודית, החליטה שלא להתייצב למשחקה הראשון באולימפיאדה, כדי שלא לפגוש בשלב הבא את גילי כהן הישראלית

נרי וייס , ג' באב תשע"ו

שירה ראשוני אמש
שירה ראשוני אמש
רויטרס

אחרי התקרית החמורה עם חברי המשלחת הלבנונית, בפתיחת המשחקים האולימפיים בריו שבברזיל, גם היום (ראשון) אירעה תקרית פוליטית נוספת שבמרכזה אחת ממדינות המזרח התיכון וישראל.

ג'וד פאחמי, הג'ודוקאית הסעודית, החליטה שלא להתייצב לקרב הראשון שלה בענף הג'ודו במשחקי האולימפיאדה הנוכחיים, זאת בכדי שלא תגיע למצב בו היא נאלצת לשחק בסיבוב הבא מול הג'ודוקאית הישראלית גילי כהן.

במידה שהייתה מנצחת הסעודית את היריבה כריסטין לגנטיל ממאוריציוס, הייתה זו עולה לסיבוב השני, שם מחכה הג'ודוקאית הישראלית גילי כהן, ובכדי להימנע מקנסות ועונשים כבדים, החליטה הסעודית להחרים כבר את המשחק הראשון.

וכך, אחרי ההדחה המהירה והמאכזבת של שירה ראשוני כבר בפתיחת המשחקים האולימפיים, נראה שהיום הולך להיות לישראלים קצת יותר טוב כששני הנציגים הישראלים יתחילו את משחקיהם בסיבוב השני.

ראשון לעלות על המזרן יהיה הג'ודוקא גולן פולק שיפתח את הופעותיו נגד מת'יוז פונזה מזמביה בקטגוריה עד 66 ק"ג וכאמור גילי כהן, בקטגוריה עד 52 ק"ג, תתחיל היישר מהסיבוב השני, שמינית הגמר, נגד היריבה ממאורציוס.

כאמור, האירוע בו הג'ודוקא הסעודית פועלת מתוך מניע פוליטי אינו הראשון במשחקי האולימפיאדה הנוכחיים, כשקדם לה התקרית החמורה עם האוטובוס לפני יציאת חברי המשלחת הישראלית לטקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים.

כזכור, טרם יציאתם לטקס הפתיחה, נחסמו חברי המשלחת הישראלית על ידי ראש המשלחת הלבנונית כשאלה היו צריכים לעשות את הדרך לטקס הפתיחה באוטובוס אחד. היום ננזף ראש המשלחת הלבנונית על ידי הוועד האולימפי הבינלאומי כששם נאמר כי הם רואים את התנהגותו כלפי המשלחת הישראלית בחומרה וכי הם מזהירים את חברי המשלחת הלבנונית מפני מקרה נוסף, "עליו לא יעברו לסדר היום".

השרה רגב אמרה כי היא "מברכת את הוועד האולימפי הבינלאומי על הטיפול בהתנהגות הבזויה והאנטישמית של המשלחת הלבנונית", עוד אמרה השרה רגב, "אני מצפה שברוח זו יפעלו בוועד האולימפי בכל גילוי של אנטישמיות והדרה כנגד ספורטאים ישראלים בתחרויות ברחבי העולם".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il