עתיד התינוקת ייקבע ע"י בדיקת רקמות

המדינה ביקשה לגרש תינוקת שנחתה בנתב"ג עם אישה שטוענת כי היא אמה. ביהמ"ש הקפיא את הגירוש נוכח התחייבות האישה לעבור בדיקה רקמות.

ערוץ 7 , ה' באב תשע"ו

אילוסטרציה
אילוסטרציה
Office XP

בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק הבוקר (שלישי) כי ישראלית שנחתה בנתב"ג וביקשה להיכנס ארצה עם תינוקת מסרי לנקה, תעבור בדיקת רקמות להוכחת אימהותה.

הישראלית טוענת כי היא אמה הביולוגית של התינוקת. בהתאם לבדיקת הרקמות יוכרע גורלה של התינוקת. גירושה נדחה לפי שעה.

הישראלית, תושבת רמת גן, נחתה בישראל בשבת עם תינוקת כבת שנה. לדבריה היא ילדה אותה בסרי לנקה אך הרשויות מבקשות לגרשה בטענה שהישראלית מסרבת לעבור בדיקת רקמות.

האישה טענה כי לא סירבה לעבור בדיקת רקמות אך התעקשה לבצע אותה בישראל. שופטת בית המשפט המחוזי, רות לבהר שרון, קבעה כי האישה צריכה להתייצב בבית המשפט ולהסכים לבדיקת דם שתוכיח את אימהותה.

בית המשפט קבע שתתבצע בדיקת רקמות עוד היום והקטינה לא תכנס לארץ עד לקבלת התוצאות. זאת, לאחר שהשופטת העבירה ביקורת נוקבת על התנהלותה של והתעקשותה שלא לבצע בדיקת רקמות עד כה.

"אני מתחייבת לבצע את בדיקת הרקמות עוד היום", הצהירה האישה בעקבות דרישת השופטת. ''הובהר לי שאני מוותרת על כל טיעון להמצאת מסמכים, והוסבר לי כי תוצאות הבדיקות יגיעו עד ערב שבת. ככל שהבדיקה תהיה שלילית לא יהיה צורך בהחלטת בית משפט והילדה תגורש".