רכב המירוץ החשמלי של בן גוריון

אוניברסיטת בן גוריון חושפת את רכב המירוץ החשמלי שבנו סטודנטים, ויתחרו בתחרויות בהונגריה וספרד.

ערוץ 7 , ה' באב תשע"ו

מכונית המירוץ שבנו הסטודנטים
מכונית המירוץ שבנו הסטודנטים
צילום: דוברות אוניברסיטת בן גוריון

אוניברסיטת בן גוריון חושפת היום את רכב המירוץ החשמלי של קבוצת הסטודנטים BGRacing, שייצג את האוניברסיטה בעוד כשבועיים בתחרויות פורמולה SEA בהונגריה ובספרד.

בשנה שעברה בנתה קבוצת מכוניות המירוץ של האוניברסיטה מכונית מירוץ המבוססת 'בעירה פנימית' וסיימה את תחרות הפורמולה באיטליה במקום ה-8 מתוך 48 קבוצות.

בכך עשתה הקבוצה היסטוריה קטנה, שכן זו הייתה הפעם ראשונה שקבוצה ישראלית נכנסת לעשיריה הראשונה במרוץ מכוניות נחשב זה.

מכונית המירוץ החשמלית היא אבולוציה של סדרת מכוניות שהתחילו להתחרות בשנת 2011 בתחרות הפורמולה סטודנט מטעם האוניברסיטה. הרעיון שעומד מאחורי הפרויקט הוא ניצול הידע ההנדסי שנרכש במהלך הלימודים בכדי לבנות את מכוניות המירוץ השאפתניות ביותר שניתן לבנות.

פיתוח רכב המירוץ החשמלי נעשה במסגרת פרויקט יוקרתי אירופי, אשר שם לעצמו למטרה לקדם את היצירתיות של סטודנטים להנדסה במוסדות לימוד ביבשת.

חברת אפלייד מטיריאלס היתה נותנת החסות הראשית לפרויקט ובמסגרת חסות זו ושיתוף הפעולה עם אוניברסיטת בן-גוריון, קבוצה של 53 סטודנטים קיבלו סיוע מעובדי אפלייד בתכנון ובנייה של המכונית.

מנכ"ל ונשיא אפלייד מטיריאלס ישראל, איתי רוזנפלד מסביר, "אנו רואים חשיבות גדולה בשיתוף הפעולה בין התעשייה הטכנולוגית והאקדמיה בתרומה לפיתוח החינוך הטכנולוגי בארץ בכלל ובבאר שבע בפרט".

"פרויקט מכונית המירוץ החשמלית הוא פלטפורמה טובה ומאתגרת לשיתוף פעולה מפרה ובונה לשני הצדדים. הפרויקט הבינלאומי יוצא הדופן מאפשר לנו באפלייד מטיריאלס לתרום מהידע והניסיון שלנו כגוף פיתוח מוביל העומד בחזית הטכנולוגיה המתקדמת ביותר ובו בזמן להיות מעורב בעשייה יצירתית וחדשנית המאפיינת את הסטודנטים הצעירים שרק נכנסים לתחום", אמר רוזנפלד.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il