הג'ודוקא הלבנוני סירב לרדת מהמזרן

נאסיף אליאס הג'ודוקא הלבנוני הפסיד והודח כבר בסיבוב הראשון, סירב לרדת מהמזרן והחל להשתולל. רק התערבות כוחות האבטחה מנעה תקרית

נרי וייס , ה' באב תשע"ו

אליאס הלבנוני משתולל
אליאס הלבנוני משתולל
צילום: רויטרס

לא רק ג'רבי ומוקי. אחרי תקרית האוטובוס בפתיחת טקס המשחקים האולימפיים, שוב חברי המשלחת הלבנונית אחראים לתקרית חמורה כשהפעם זו התרחשה ממש על מזרן הג'ודו.

לפני הקרב של הג'ודקאית הישראלית ירדן ג'רבי, התקיימו על מזרן הג'ודו באולם שבריו שבברזיל, קרבות הגברים כשבין היתר מי שהתחרה שם היה הג'ודקא הלבנוני, נאסיף אליאס.

אליאס, שהודח כבר בסיבוב הראשון על ידי הארגנטינאי עמנואל לוסנטי, סירב לרדת מהמשטח לאחר הקרב כשזה לא קיבל את החלטת השופטים להעניק ליריבו ניצחון במה שלמעשה מביא להדחתו מהמשחקים האולימפיים בריו.

הג'ודוקא הלבנוני החל להשתולל על המזרן, כשגם התחננויות הצוות המארגן של הטורניר לא גרמו לו לרדת לאחר כבוד מהמזרן. רק התערבותם של כוחות האבטחה שנכחו במקום הביאה לפינויו מהמשטח, כשזה עוד התנגד לכך בצורה אלימה ומופגנת.

לאחר שנרגע, עלה שוב הלבנוני על המזרן, כשהפעם היה זה לשם בקשת סליחה מצוות השיפוט, מארגני הטורניר והקהל המקומי שנכח באולם.

אירוע יוצא דופן נוסף שהתקיים היום (שלישי) היה דווקא אירוע של אחווה בין שתי ספורטאיות ממדינות שונאות. היה זה כאשר מתעמלת דרום קוריאנית הצטלמה עם מתעמלת ממדינת האויב השכנה, צפון קוריאה. תגובה מצד אחד מהרשויות בשתי המדינות טרם התקבלה, אך המעשה עצמו זכה כבר לסיקור בכל אמצעי התקשורת בעולם כולו.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il