נחנך רחוב 'ארז ביטון' בבית אריה

ראש מועצת בית אריה, אבי נעים: ארז ביטון הוא עבורי דוגמה ומופת למשורר ואדם שבחר בהצלחה ובחיים חרף האתגרים שהחיים הציבו בפניו.

עדו בן פורת , ו' באב תשע"ו

חנוכת הרחוב בבית אריה
חנוכת הרחוב בבית אריה
צילום: המועצה המקומית בית אריה

ביישוב בית אריה נחנך הבוקר (רביעי) רחוב על שם המשורר וחתן פרס ישראל, ארז ביטון, בנוכחותו ובנוכחות בני משפחתו.

"ארז ביטון הוא עבורי דוגמא ומופת למשורר ואדם שבחר בהצלחה ובחיים חרף האתגרים שהחיים והחברה הציבו בפניו", אמר ראש המועצה אבי נעים. ''זוהי זכות גדולה וכבוד רב עבורנו ששמו של ארז ביטון יתנוסס בשכונת האומנים של בית אריה, לצד גדולי אנשי הרוח של השירה, הספרות והזמר העברי".

לדברי נעים, המשורר ארז ביטון מביא איתו רוח של אחדות, של אהבת ישראל ושל ניצחון הרוח, ''זאת לצד התובנות הנחוצות לנו כעם שעשה כברת דרך, לעשות חשבון נפש לגבי העבר על מנת שעתידה החברתי של המדינה יהיה טוב יותר''.

ביטון עצמו שהיה נרגש במיוחד במהלך הטקס, אמר כי "ראש המועצה אבי נעים, מדור העתיד של הנהגת המדינה מחובר לעומק להוויית הארץ, שותף להקמת ישוב נדיר באיכותו ורגיש לאחדות עם ישראל. במעשה של קריאת רחוב על שמי נתן ביטוי למהלך המרגש של תחיית עם ישראל בארצו.

"אני מרגיש מחובר יותר, שייך יותר והגם שהעניין הוא סמלי בעיקרו אין ספק שלהיות קרוי על רחוב בין רחוב אלתרמן לרחוב נתן יהונתן נותן לי סיפוק והשראה", הודה המשורר.