גזענות? "לפתוח בחקירה פלילית"

ח"כ אברהם נגוסה מגיב על מודעת ההשמה שבה נכתב שלא רוצים עובדות אתיופיות. "צריך לפתוח בחקירה פלילית נגד החברה".

בני טוקר , ו' באב תשע"ו

אברהם נגוסה
אברהם נגוסה
צילום: אלירן אהרון

יו"ר ועדת העלייה והקליטה של הכנסת, ח"כ אברהם נגוסה קורא בערוץ 7 לפתוח בחקירה פלילית נגד חברת האופנה "אקספוז" בקיסריה - שפירסמה מודעת דרושים לתפקיד סדרן במחסן הבגדים בה נכתב, "לא רוצה אתיופית".

לדבריו שוב הוכח כי במדינת ישראל יש אפליה קשה נגד יוצאי אתיופיה. "המודעה הזאת לא חוקית וגזענית וצריכים לפתוח בחקירה פלילית נגד החברה ולהעמיד לדין את האחראים. לא ייתכן שבמדינת ישראל אזרחים יופלו לרעה בגלל מוצאם".

נגוסה מברך על כך שמדינת ישראל פועלת למיגור הגזענות והאפליה נגד בני העדה.

"השתתפתי בשבוע שעבר בדיון של ועדת השרים בראשות ראש הממשלה, שם אושרה התכנית למלחמה באפליית יוצאי אתיופיה. אבל חשוב שהתכנית תיושם ולא תישאר במגירה. ממשלת ישראל הכירה בכך שיש גזענות כלפי יוצאי אתיופיה, אבל זה צריך לבוא לידי ביטוי בשטח".

הוא מוסיף כי "אי אפשר להתעלם מהמודעה הזאת וצריכים להעמיד לדין את האנשים האלה - כדי שהם יבינו שיש מחיר לגזענות. במדינת ישראל פועלות כיום חברות שמפלות אזרחים וצריך להילחם בהן - ולהעמיד לדין את כל הגזענים. המשטרה צריכה לנקוט צעד קיצוני עד כדי שלילת רישיון העסק שלהם".

מהנהלת חברת "אקספוז", מסרו בתגובה לוואלה שפרסמה את הסיפור כי בחברה כלל לא היו מודעים לפרסום המודעה - וכי חברת ההשמה עשתה זאת על דעת עצמה. ממחלקת הפרסום בחברת ההשמה ל.מ. נמסר כי מדובר ב"טעות אנוש".