מכתב השמיניסטים: מה יקרה אם ניפגע?

בוגרי שמינית מהיישוב עפרה, העומדים לפני שירות משמעותי בצה"ל בפנייה נרגשת אל קובעי המדיניות בעקבות פרשת החייל יהודה הישראלי.

שלמה פיוטרקובסקי , ז' באב תשע"ו

עפרה
עפרה
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בוגרי שמינית מהיישוב עפרה, העומדים לפניי שירות משמעותי בצה"ל, יוצאים היום (חמישי) בפנייה נרגשת אל קובעי המדיניות בעקבות פרשת החייל יהודה הישראלי ו"הפקרתו על ידי מדינת ישראל וצה"ל", כהגדרתם.

במכתבם של השמיניסטים הם מציינים את אי הצדק המתחולל וחששם שגורלם בעתיד יהיה דומה לזה של חברם, "אנו נמצאים באותה צומת דרכים בה ניצב יהודה ותוהים לגבי עתידנו והשירות הצבאי שבפתח, ודורשים מכם להבהיר מה יקרה אם חלילה ניפגע?".

לדבריהם, פרשת החייל יהודה הישראלי ממחישה ומתארת בצורה הטובה ביותר את גודל האבסורד המתקיים בימים אלו ביישוב עפרה שבעקבות אי הסדרה ברורה מצד המדינה של מעמדו לא ניתן לבנות בו אפילו מעון עבור תינוקות, או כל מבנה אחר ובנוסף עננה כבדה מרחפת על 9 הבתים שבג"ץ הורה להרוס.

לקריאת המכתב המלא לחץ כאן

"חשוב לזכור שהיישוב עפרה הוקם לפני 41 שנה בתמיכתה ועידודה של מדינת ישראל, מה השתנה?", שואלים השמיניסטים.

בוגרי השמינית של עפרה החליטו לנקוט יוזמה ולהצטרף למאבק על הבית. מכתבם נחתם במילים, "אנו מבקשים מכם בכל לשון של בקשה לאפשר לכולנו לגור בצורה נורמאלית בישוב בו גדלנו וחונכנו לאהבת התורה העם והארץ ולאפשר קבלת טיפול במקרה הצורך, ומקום קבורה ראוי, ח"ו, בעפרה".