נערים חשודים בהצתת עסק בבני ברק

הרקע להצתה הוא סכסוך בין הנערים לבין בעליו של העסק. להצתה קדמו איומים מצדו של אחד משני הנערים שהושמעו בפני בעלת העסק.

שלמה פיוטרקובסקי , ז' באב תשע"ו

זירת שריפה בבני ברק
זירת שריפה בבני ברק
צילום: מד"א

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי לנוער בתל אביב נגד שני נערים בני 16 מבני ברק בגין הצתה ושיבוש מהלכי משפט.

אחד הנערים גם מואשם במספר עבירות של איומים. יחד עם השניים מואשם גם קטין שלישי, בן 15 מבני ברק, בגין סיוע להצתה.

על פי כתב האישום, הנערים פקדו במשך תקופה עסק לממכר מוצרי מזון בבני ברק והפריעו למהלך העסקים התקין באופן שהיווה מטרד לעסק ולבעליו. על רקע זה התגלע סכסוך בין הנערים לבעלי העסק.

במסגרת הסכסוך, במספר הזדמנויות, איים אחד הנערים על בעלת העסק ואמר בין היתר "החנות הזו לא תהיה פה, מי שמדבר משלם ביוקר". ב-28 ביולי בלילה הוסיף הנער ואיים על האשה, "את תשלמי ביוקר, את לוחצת לי על כפתור אדום ואת תשלמי ביוקר על זה".

מספר ימים לאחר מכן החליטו שני הנערים להצית את בית העסק. לשם כך, פנו לנער השלישי וביקשו ממנו לרכוש עבורם מיכל דלק ולהניח אותו במקום מפגש שנקבע מראש. בהמשך, הגיע הנער השלישי לתחנת דלק עם בקבוק ריק וביקש מהמתדלק לרכוש דלק, תוך שהוא טוען כי הדלק דרוש לאביו שנתקע עם רכבו. הנער רכש את הדלק והניח אותו במקום המפגש, שם פגש בשני הנערים האחרים והסביר להם היכן הניח את הבקבוק.

בחצות הגיעו שני הנערים סמוך לעסק ותכננו את האופן בו יציתו אותו. בין השאר, סיכמו כי יחליפו בגדיהם ובסיום ההצתה ישליכו את בגדיהם לפח כדי שזהותם לא תיחשף. השניים הגיעו לעסק כשלראשם שקית מחוררת שהכינו מראש כדי להסוות את זהותם. בשלב זה כיסה אחד מהם את מצלמות האבטחה במקום באמצעות כיפתו של חברו.

אחד הנערים שפך את בקבוק הדלק לתוך פתח בחלון בית העסק בעוד השני ניסה להצית גזיר נייר, ללא הצלחה. ואז הצית הנער ששפך את הדלק את גזיר הנייר והשליך אותו דרך פתח החלון לבית העסק, כך שהדלק הוצת. מיד אחר כך, נמלטו השניים מהמקום, השליכו את בגדיהם לפח האשפה ולבשו בגדים שהותירו בסמוך לבניין.

כתוצאה ממעשי הנערים, ניזוק בית העסק בכללותו ובין השאר, ניזוקו קירותיו, חלון בית העסק ומקרר.