כדי לשמור על א"י צריכים להיות חזקים

יו"ר הבית היהודי ושר החינוך מספר לערוץ 7 על זכרונותיו מימי ההתנתקות ועל הלקח שלו: את הנסיגות בארץ ישראל עשו ממשלות ליכוד.

אלירן אהרון , ז' באב תשע"ו

בנט בראיון לערוץ 7
בנט בראיון לערוץ 7
צילום: אלירן אהרון

יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, נזכר בשיחה עם ערוץ 7 לרגל ציון 11 שנים לגירוש בימי העקירה מגוש קטיף וצפון השומרון, ומספר על התובנות שהגיע אליהן בעקבות ההתנתקות.

"באותם ימים הייתי מנכ"ל חברת הייטק ואשתי ואני הפגנו והצטרפנו לצעדות ואפילו קנינו דגלים כתומים וחילקנו. ראינו איך נגד רצון הציבור, שמעולם לא הצביע בעד גירוש, בכח פוליטי פשוט דרסו ציבור שלם בלי משאל עם ובלי כלום.זה הביא עלינו אסון אנושי, ציוני וביטחוני והדברים שעליהם הזהירו התממשו", אומר בנט.

לדבריו ההתנתקות הובילה אותו לפוליטיקה, "הלקח הגדול שלי מההתנתקות זה שכאן בכנסת מכריעים את עתיד המדינה. לא רק בחיוכים אלא בעוצמה פוליטית אמיתית".

בנט מסביר כי חלק מהשינוי צריך לבוא לידי ביטוי בנוכחותה של מפלגה ימנית חזקה מימין לליכוד, "צריך לזכור שאת כל הנסיגות המרכזיות בארץ ישראל כולל ההתנתקות היו אלה ממשלות ליכוד שחוללו, כולל אנשים שהיום נמצאים בעמדות מפתח והצביעו בעד ההתנתקות".

"לכן אנחנו חייבים להיות גדולים, חזקים ולא לתת למצב להתדרדר", קובע בנט. "לפעמים שואלים אותי למה צריך את כל העוצמה הפוליטית, ואני אומר שבדיוק בשביל מצבים כאלה. כדי לשמור על ארץ ישראל צריכים להיות חזקים, נחושים ועם עמוד שדרה חזק".